Lähtölistat, 13.12.2018 18:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (8) tasoitusajo sh 2160 m: p. 2000e, 20 m/ 3700e, 40 m/ 5900e. enintään 5900 e 2 500 € 5 000 €
2. lähtö (7) tasoitusajo lv 2140 m: p. 700 e + 20 m/ 1700 e. enintään 2400 e 1 000 € 2 300 €
3. lähtö (9) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 55 000 e. 2 000 € 4 200 €
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 000 € Toto5-1
5. lähtö (10) tasoitusajo kv 2140 m: p. 8000 e + 20 m/ 5500 e. enintään 13 500 e 1 000 € 2 400 € Toto5-2
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 35 000 e. 2 000 € 4 200 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 8000 e. enintään 25 000 e. 1 500 € 3 600 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (5) ryhmäajo lv 2640 m: enintään 8000 e. 1 500 € 3 300 € Toto5-5
9. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 5100 e. 1 000 € 2 200 € Troikka
10. lähtö (2) Monte ryhmäajo lv 2140 m: enintään 42 000 e. 1 000 € 2 100 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.49.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 230 €
  Yht. 35 530 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:10 Suomenhevoset tasoitusajo 2160 m 4-5-v. tammoille Tammasarja 2018 p. 2000e, 20 m/ 3700e, 40 m/ 5900e. enintään 5900 e Hyv. enint. 4-v. 20 m. P. 2500 e. (2500-1250-750-500)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Siriliisi  /  Jarmo Saarela 2140: 1 29,2ke 6 750 €
2 Virin Sissi  /  Santtu Raitala 2140: 2 32,8ke 2 130 €
3 Prisku-Tyttö  /  Teemu Okkolin 2160: 1 36,8ke 1 140 €
4 Kesäyö  /  Petri Hirvonen 2180: 1 31,3aly 29,4ke 4 436 €
5 Nevan Neito  /  Juha Utala 2180: 2 30,3ake 29,2ke 8 930 €
6 Etusorja  /  Tapio Perttunen 2200: 1 35,1ake 31,6ke 6 020 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaiset ry -lähtö p. 700 e + 20 m/ 1700 e. enintään 2400 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Melinda Ses  /  Tapio Perttunen 2140: 1 15,9ke 2 550 €
2 Candy Sex  /  Esa Holopainen 2140: 2 18,1ake 19,4ke 1 500 €
3 Black Emperor  /  Jani Ruotsalainen 2140: 3 16,2ake 18,1ke 5 350 €
4 Hello  /  Marko Heikari 2140: 4 17,6ake 18,2ke 1 335 €
5 Sixty One  /  Henry M Bollström 2140: 5 0 €
6 Stonecapes Querido  /  Ville Tonttila 2140: 6 22,1ke 0 €
7 Jaco Ray  /  Tommi Kylliäinen 2140: 7 19,3ke 180 €
8 Eli Wallach  /  Jorma Ruokonen 2140: 8 17,7ake 17,8ke 2 455 €
9 Economic Sisu  /  Arto Laaksonen 2160: 1 16,1ake 18,1ke 3 277 €
10 Delta Rhytm Boy  /  Brita Flander 2160: 2 16,9ake 18,5ke 3 670 €
11 Mr Galax  /  Märt Pello 2160: 3 17,7ake 18,7ke 1 795 €
12 Grapetsiinasine  /  Hannu Torvinen 2160: 4 16,5ake 16,9ke 4 290 €
13 Stonecapes Payman  /  Ari Moilanen 2160: 5 16,3ake 16,6ke 3 860 €
14 Bumajee  /  Kimmo Kalliola 2160: 6 16,2ake 17,4ke 4 440 €
15 Fix Me A Koks  /  Teemu Okkolin 2160: 7 17,8ake 17,8ke 3 430 €
16 Doncilious  /  Kim Åkerlund 2160: 8 16,8ake 17,6ke 2 250 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 55 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Annin Vappu  /  Tapio Perttunen 2140: 1 23,3aly 25,8ke 43 100 €
2 Apilan Pallosalama  /  Taneli Säde 2140: 2 22,6aly 25,4ke 48 915 €
3 Peli-Pertsa  /  Santtu Raitala 2140: 3 25,6ake 26,1ke 47 125 €
4 Holari  /  Juha Jalonen 2140: 4 23,8aly 26,1ke 54 585 €
5 Hilin Ihme  /  Juha-Pekka Ahonen 2140: 5 25,5ake 25,2ke 51 347 €
6 Naputus  /  Antti Teivainen 2140: 6 22,8aly 24,8ke 51 010 €
7 Jamir  /  Jani Hartikainen 2140: 7 25,0ake 25,5ke 53 295 €
8 Tementikko  /  Arto Hammar 2140: 8 23,1aly 25,6ke 58 300 €
9 Aatsi  /  Jarmo Saarela 2140: 9 25,2ake 24,7ke 47 595 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille Tammalähtö P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Viking Grace  /  Riina Rekilä 2140: 1 11,6aly 13,9ke 97 355 €
2 Ice Wine  /  Ari Moilanen 2140: 2 11,9aly 14,9ke 76 499 €
3 April Love D*  /  Esa Holopainen 2140: 3 10,9aly 13,3ke 60 295 €
4 Fire Spruce  /  Juha Utala 2140: 4 11,8aly 13,7ke 103 630 €
5 Red Finger  /  Tommi Kylliäinen 2140: 5 13,5aly 15,0kp 48 138 €
6 Tut A P  /  Santtu Raitala 2140: 6 13,5aly 16,2ke 53 705 €
7 An-Anna Bella  /  Kari Venäläinen 2140: 7 12,5aly 13,3ly 58 635 €
8 Sylvie De Vie  /  Tapio Perttunen 2140: 8 10,7aly 14,2ke 102 355 €
9 L Dees Maggiesbest  /  Mika Forss 2140: 9 11,7aly 13,7ke 74 081 €
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Kinkkulähtö p. 8000 e + 20 m/ 5500 e. enintään 13 500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jilian Lax  /  Antti Teivainen 2140: 1 28,6ake 27,4ke 10 215 €
2 Jamas Viljo  /  Jukka Kolkka 2140: 2 29,7ake 30,2kp 8 250 €
3 Carda  /  Santtu Raitala 2140: 3 25,3aly 29,9ke 8 605 €
4 Supanteri  /  Raimo Mikola 2140: 4 28,3ake 29,7ke 7 652 €
5 Turbo-Lyyli  /  Jarmo Saarela 2140: 5 27,7aly 29,8ke 7 730 €
6 Tosi-Tonni  /  Juha Nykopp 2140: 6 27,5ake 28,1ke 6 545 €
7 Jennyn Lumikki  /  Tapio Perttunen 2140: 7 29,4ake 28,8ke 8 665 €
8 Hurjaharja  /  Reijo Irri 2160: 1 27,3ake 27,5ke 14 200 €
9 Hulluduunari  /  Pertti Niveri 2160: 2 25,3aly 26,2ke 20 225 €
10 Villihiisi  /  Ari Moilanen 2160: 3 26,7aly 27,3ke 16 705 €
11 T.J. Jakari  /  Tero E Mäenpää 2160: 4 25,0aly 27,5ke 15 400 €
12 Packer  /  Mika Forss 2160: 5 28,2aly 28,1ke 13 020 €
13 Carmeniina  /  Arto Laaksonen 2160: 6 26,1aly 28,2ke 10 055 €
14 Krista  /  Juha Jalonen 2160: 7 28,2ake 29,0ke 10 460 €
15 Veeran Vendla  /  Jani Huusko 2160: 8 24,5aly 29,2ke 10 685 €
16 Runoneito  /  Timo Tuominen 2160: 9 27,7ake 26,9ke 18 510 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 35 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ghost Boy  /  Antti Teivainen 2140: 1 11,7aly 15,5ke 30 325 €
2 Ellix Rhyme*  /  Santtu Raitala 2140: 2 11,8aly 15,1ke 33 454 €
3 Al E.Gador Zet  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 3 11,6aly 16,9ke 34 491 €
4 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2140: 4 12,8aly 16,3pi 33 285 €
5 Black Maya  /  Jouko Tarvainen 2140: 5 14,1ake 15,4ke 30 605 €
6 Hijack'em  /  Ari Moilanen 2140: 6 11,9aly 15,1ke 34 961 €
7 Joker Photo  /  Kimi Pesonen 2140: 7 12,3aly 14,2ke 36 070 €
8 Tougherthantherest*  /  Mika Forss 2140: 8 13,2aly 15,7pi 28 444 €
9 Fontaine Brodde  /  Hannu Torvinen 2140: 9 14,2ake 14,6ke 29 525 €
10 Global Spellbound  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 10 12,8aly 16,0ke 28 979 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 15 hevosen autolähtö vähint. 8000 e. enintään 25 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fillyjonka Fellow  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 1 15,0ake 16,0ke 8 140 €
2 Southwind Mojita  /  Jarkko Ristimäki 2140: 2 14,4aly 17,8ke 9 410 €
3 Allis Charmant  /  Ville Tonttila 2140: 3 15,6ake 17,5ke 9 840 €
4 Rene Conductor  /  Antti Kinnunen 2140: 4 14,1aly 17,2ke 16 140 €
5 Bring Me Brodde  /  Hannu Torvinen 2140: 5 11,6aly 15,2ke 19 613 €
6 Doolin Dalton  /  Jarmo Saarela 2140: 6 m14,3aly 16,7ke 18 535 €
7 Raw Jack  /  Tomi Wahlsten 2140: 7 13,9ake 17,2ke 18 060 €
8 Herakleitos F.  /  Kari Venäläinen 2140: 8 12,6aly 15,0ke 22 894 €
9 Gossip's Hero*  /  Ari Moilanen 2140: 9 13,6aly 15,1ke 15 362 €
10 Hazelhen Hemera  /  Santtu Raitala 2140: 10 13,3ake 17,4ke 17 380 €
11 Cattleya  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 11 13,1aly 17,5ke 18 520 €
12 Denny Crane  /  Tommi Kylliäinen 2140: 12 13,8ake 16,2ke 24 115 €
13 Gaiana  /  Tapio Perttunen 2140: 13 13,1aly 15,7ke 24 340 €
14 Newport Brodde  /  Antti Teivainen 2140: 14 13,2aly 14,6ke 26 506 €
15 Chromium  /  Jenna Koivisto 2140: 15 17,0aly 16,6ke 25 000 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2640 m enintään 8000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 An-Alfa Centauri  /  Markku Iivari 2640: 1 15,2aly 16,8ke 7 857 €
2 Wild Luck Love  /  Jarmo Saarela 2640: 2 16,0ake 16,8ke 10 485 €
3 Athletic Style  /  Lars-Erik Stenberg 2640: 3 15,5ake 19,0ke 6 500 €
4 Glen Amore  /  Ari Moilanen 2640: 4 15,7ake 16,5ke 9 170 €
5 Tiffany Journey  /  Esa Holopainen 2640: 5 15,3ake 19,7ke 10 930 €
6 Sergio Leone  /  Jorma Ruokonen 2640: 6 15,9ake 17,9ke 6 490 €
7 Cacshot  /  Tapio Perttunen 2640: 7 14,1ake 15,1ke 12 500 €
8 Sonofapreacherman  /  Pekka Vehviläinen 2640: 8 16,6ake 16,5ke 5 835 €
9 Leemark's Felix  /  Peter Lindroos 2640: 9 16,2ake 18,5ke 5 480 €
10 Selfie Star  /  Mika Forss 2640: 10 16,1ake 17,6kp 10 599 €
11 Blady Janus  /  Henry M Bollström 2640: 11 16,0ake 17,4ke 3 994 €
12 Argenteuil  /  Santtu Raitala  ( Hannu Torvinen ) 2640: 12 13,8aly 18,3ke 8 670 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 5100 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vex Ant Hope  /  Ville Tonttila 2140: 1 15,1aly 16,9ke 10 700 €
2 Borga Harmony  /  Pekka Vehviläinen 2140: 2 16,0ake 18,3ke 5 260 €
3 We're Gonna Win  /  Marko Heikari 2140: 3 16,1ake 17,4ke 6 580 €
4 Nanny Beyonce  /  Jarmo Saarela 2140: 4 16,9ake 17,6ke 3 825 €
5 Wind Of Victory  /  Risto Airaksinen 2140: 5 15,3ake 16,7ke 12 399 €
6 Melina More  /  Santtu Raitala 2140: 6 16,5ake 17,5ke 5 180 €
7 Caramba Mustang  /  Tapio Perttunen 2140: 7 16,9ake 17,7ke 5 625 €
8 Leemark's Fabrizio  /  Peter Lindroos 2140: 8 16,7ake 18,5ke 4 340 €
9 Estelle Nordique*  /  Mika Forss 2140: 9 16,0ake 17,4kp 7 870 €
10 Forgive Me My Sins  /  Ari Moilanen 2140: 10 16,5ake 17,0ke 3 925 €
11 Tintin Journey  /  Esa Holopainen 2140: 11 15,2aly 17,4ke 6 510 €
12 Perfume*  /  Märt Pello 2140: 12 16,7ake 17,6ke 5 074 €
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2140 m enintään 42 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ready Press  /  Martta Smura 2140: 1 12,9aly 15,3pi 33 864 €
2 Grainfield Fanny  /  Jenni Koskela 2140: 2 13,3aly 14,3ly 41 890 €
3 Ciao Amiral  /  Moonika Rautiainen 2140: 3 15,2aly 16,2ke 10 451 €
4 Vasa Sund  /  Enni Roslund 2140: 4 13,6aly 16,0ke 19 345 €
5 Energy Zon*  /  Hanna Makkonen 2140: 5 14,3aly 17,1ke 9 766 €
6 Ramble On  /  Taru Ahola 2140: 6 14,0ake m15,9ke 31 245 €
7 Crazy Valley  /  Janita Antti-Roiko 2140: 7 13,2aly 15,3ke 35 487 €
8 Wille's Rainmaker  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2140: 8 11,8aly m15,0ke 30 803 €
9 Bear Yankee  /  Monika Törmälä 2140: 9 12,8aly 15,0ke 38 517 €
10 Hunters Hero  /  Eini Nevalainen 2140: 10 12,1aly 14,8ke 39 737 €
11 BWT Boobs  /  Maija Fors 2140: 11 13,1aly 15,8ke 36 760 €
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Beretta Hoss  /  Santtu Raitala 2140: 1 12,3aly 14,0ke 17 010 € 1.23.0
2 Hot Lady Match  /  Teemu Okkolin 2140: 2 16,7aly 18,1ke 3 680 € 1.23.0
3 Alpertti Jii  /  Jarmo Saarela 2180: 1 38,2ake 33,0ke 1 750 € 1.38.0
4 Walmiss  /  Esa Holopainen 2180: 2 32,8ke 1 560 € 1.37.8
5 Likan Jussi  /  Kimmo Sundström 2180: 3 36,0ake 31,8ke 2 580 € 1.36.8
6 Massen Lahja  /  Jani Ruotsalainen 2180: 4 33,3ke 550 € 1.38.3
7 Vauhtipoku  /  Kari Venäläinen 2180: 5 33,9ke 670 € 1.38.9
8 Viliviima  /  Antti Kinnunen 2180: 6 27,0ake 28,2ke 10 750 € 1.35.0
1. opetuslähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Shining Armor  /  Juhani Tapani 2140: 1 17,0ke 1 500 €
2 Motivated Second  /  Tapio Perttunen 2140: 2 0 €
1. ponilähtö klo 17:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m Hämeen Hevosenomistajainyhdistys ry -lähtö p. 2.49.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Penny Potter  /  Jenita Laitinen 1140: 1 2.47,1aly 2.40,9ke 1 130 €
2 Kantolan Whole Lotta Rosie  /  Maria Kiukas 1140: 2 2.36,2ly 750 €
3 Serpentine's Wilhelmiina 1485 SH  /  Riia-Maria Oksanen 1140: 3 2.49,5aly 2.45,5ke 708 €
4 Silver Emil  /  Sara Virolainen 1140: 4 2.49,5ly 1 065 €
5 Kakkulanmäen Pablo  /  Mimmi Salo 1160: 1 2.43,2aly 2.39,6ke 918 €
6 Retimo  /  Riia Laine 1160: 2 3.10,6aly 2.47,6ly 1 032 €
7 Pihlajamäen Tantor  /  Piatta Pöyry 1160: 3 2.49,7ake 2.44,6ke 1 758 €
8 Smedens Loudness  /  Elmeri Pussi 1180: 1 2.38,4aly 2.37,6ly 1 711 €
9 Rosenbergs Allegro  /  Sini Suikkanen 1180: 2 2.44,5ly 1 131 €
10 Jokimäen Popo  /  Joona Ikonen 1180: 3 2.49,4aly 2.43,3ly 1 566 €
11 Usvaniityn Jessica 1313 SH  /  Nina Hänninen 1200: 1 2.42,1aly 2.42,0ly 1 038 €
12 Vickan  /  Elli Korpi 1200: 2 2.43,2aly 2.40,8ke 1 466 €
13 Kananojan Roosaliina  /  Jerry Rauos 1220: 1 2.45,4aly 2.38,5ly 2 710 €
14 Niemenpellon Miner  /  Vilhelmiina Pussi 1240: 1 2.36,6ly 1 719 €
15 Ailan Moona  /  Viivi Pursiainen 1240: 2 2.28,8aly 2.22,7ly 1 716 €
Alkuun