Lähtölistat, 3.7.2020 14:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (2) Monte tasoitusajo lv 2140 m: p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. 3 000 € 7 200 € Troikka
2. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 15 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-1
3. lähtö (7) tasoitusajo kv 2160 m: p. 6000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 10 000 e 1 000 € 2 400 € Toto4-2 Troikka
4. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 3000 e. 800 € 1 760 € Toto4-3
5. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 6500 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-4
6. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 250 e + 20 m/ 1250 e. enintään 1500 e 800 € 1 920 € Troikka
7. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 1000 e. 800 € 1 760 €
8. lähtö (8) tasoitusajo kv 2140 m: p. 200e, 20 m/ 650e, 40 m/ 1200e. enintään 1200 e 800 € 1 840 €
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2140 m:
2. koelähtö (21b) tasoitusajo yhd 2140 m:
3. koelähtö (21) ryhmäajo lv 2200 m:
4. koelähtö (22) ryhmäajo lv 2200 m:
  Yht. 21 280 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 14:07 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2140 m Jokimaan Monté Meeting p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. pt. 80 m. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Amon-Ra  /  Mira Miettinen 2140: 1 16,3ake 18,7ke 5 860 €
2 Sundsvik Marameo  /  Jenni Koskela 2140: 2 16,1ake 17,5ke 8 309 €
3 Miss Vivacious  /  Taru Ahola 2140: 3 16,3ake 15,5ke 8 880 €
4 King Of Alabama  /  Hanna-Kaisa Kärkkäinen 2140: 4 13,5aly 17,7ke 10 655 €
5 Tonnerre d'Inverne  /  Maija Fors 2160: 1 14,7aly 16,1ke 12 086 €
6 Mack Swindler  /  Malin Kullberg 2160: 2 14,9ake m15,7ke 19 235 €
7 Fiona Journey  /  Eini Nevalainen 2160: 3 14,3ake 17,1ke 12 342 €
8 Grouse Man  /  Miia Myllymäki 2160: 4 15,4aly m17,5ke 12 850 €
9 Eurythmic  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2160: 5 14,2ake 16,2ly 21 379 €
10 So Long Losers  /  Eveliina Sarismala 2160: 6 15,0ake 17,4ke 15 058 €
11 Selah  /  Virpi Kuossari 2160: 7 13,3aly 13,6ke 28 560 €
12 Sunnie  /  Janita Antti-Roiko 2160: 8 14,9aly m16,0ke 17 200 €
13 Lucky Moose  /  Jenni Kaija 2180: 1 14,5aly m15,8ke 27 149 €
14 Caramel Kid  /  Anna Sulin 2180: 2 13,3aly 17,2ke 23 680 €
15 Veloce Vald  /  Anette Antti-Roiko 2180: 3 12,7aly 14,9ke 21 448 €
16 Zigge Silvio  /  Jonna Hottinen  ( Karoliina Sinkkilä ) 2220: 1 11,1aly 14,6pi 155 722 €
2. lähtö klo 14:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 15 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Je Suis Justine  /  Iikka Nurmonen 2140: 1 13,6ake 16,6ke 20 220 €
2 Brainy  /  Jukka Torvinen 2140: 2 14,4aly 18,0ke 12 707 €
3 Daisy Nash  /  Ari Moilanen 2140: 3 14,4aly 15,8ke 14 670 €
4 B.S. Gold  /  Marko Känsälä 2140: 4 14,1aly 17,4ke 14 658 €
5 Knows Everything  /  Esa Holopainen 2140: 5 13,6aly 16,0ke 17 540 €
6 Ballerina Fastback  /  Hannu Torvinen 2140: 6 13,8ake 17,3ke 15 700 €
7 Finsweden*  /  Jarmo Saarela 2140: 7 14,0ake 15,6ke 18 109 €
8 Amazing Tycoon  /  Tommi Kylliäinen 2140: 8 15,7ake 16,6ke 10 365 €
9 Shadow Pro McQueen  /  Jeroen van Craen 2140: 9 14,6ake 16,3ke 13 620 €
10 Winter Amiraal  /  Juha Utala 2140: 10 13,6aly 16,1ke 14 540 €
11 Galapagos Sisu*  /  Tapio Perttunen 2140: 11 13,5aly 16,5ke 12 533 €
12 Brass N Sassy  /  Kari Venäläinen 2140: 12 14,0aly 15,9ke 14 105 €
3. lähtö klo 14:47 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 6000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 10 000 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jylhäsäde  /  Hannu Torvinen 2140: 1 30,0ake 29,8ke 5 150 €
2 Arkenttiina  /  Teemu Okkolin 2140: 2 27,0ake 28,8ke 10 420 €
3 Mylverin Repekka  /  Jari Nylund 2140: 3 29,8ake 29,3ke 4 760 €
4 Meren Maininki  /  Teemu Keskitalo 2140: 4 26,7ake 27,9ke 16 760 €
5 Friiviri  /  Pertti Niveri 2140: 5 29,3akp 28,8ke 5 100 €
6 Noran Pot  /  Ville Tonttila 2160: 1 28,1ke 10 470 €
7 Antin Helmi  /  Tapio Perttunen 2160: 2 27,0ke 8 710 €
8 Tutun Tyttö  /  Kari Venäläinen  ( Mikko Huttunen ) 2160: 3 27,6ake 27,8ke 7 750 €
9 Kastehelmeni  /  Arto Laaksonen 2160: 4 26,8ake 27,8ke 12 300 €
10 Touhotin  /  Iikka Nurmonen 2160: 5 29,9ake 28,6ke 8 150 €
11 Vietävän Ekotar  /  Pertti Puikkonen 2160: 6 32,5ake 29,6ke 7 245 €
12 Kurtakon Hulda  /  Peter Lindroos 2160: 7 29,0ake 29,8ke 8 270 €
13 Singer  /  Timo Toiva 2160: 8 29,5ake 26,5ly 10 050 €
14 Vilman Vilppi  /  Esa Holopainen 2160: 9 29,6aly 29,8ke 7 029 €
15 Porttikallion Ässä  /  Timo Tuominen 2180: 1 27,3aly 29,3ke 9 860 €
16 Kasturo  /  Juha Utala 2180: 2 28,0aly 29,3ke 9 960 €
4. lähtö klo 15:07 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Donskoi  /  Iivari Nurminen 2140: 1 17,5ake 19,6ke 2 230 €
2 Senegall  /  Reijo Vainikka 2140: 2 17,7ake 19,2ke 2 030 €
3 Raven  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 15,4aly 17,8ke 2 630 €
4 Xanthus Wapid  /  Hannu Torvinen 2140: 4 15,0akp 18,9ke 3 700 €
5 Lady Jane Grey  /  Jarmo Saarela 2140: 5 14,6ake 16,7ke 3 480 €
6 Giselle  /  Juha Utala 2140: 6 17,0ake 20,3ke 2 880 €
7 Royal Wictoria  /  Mika Taittonen 2140: 7 17,2ake 17,1ke 2 636 €
8 Fight Back  /  Jorma Tiilikainen 2140: 8 14,8aly 20,1ke 4 710 €
9 Riksu's Sapphire  /  Jukka Torvinen 2140: 9 15,7ake 17,6ke 3 090 €
10 Star Girl One  /  Ari Moilanen 2140: 10 16,2aly 20,7ke 3 770 €
11 Gambler Hoss  /  Tapio Perttunen 2140: 11 16,0ake 16,5ke 3 850 €
12 Hello  /  Teemu Okkolin 2140: 12 17,4ake 18,1ke 2 730 €
5. lähtö klo 15:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 BWT Anarchy  /  Arto Laaksonen 2140: 1 16,5ake 17,4ke 6 220 €
2 Stoneisle Quincy  /  Hannu Kelokaski 2140: 2 15,4aly 16,6ke 6 785 €
3 Midsommar De Jour  /  Pertti Puikkonen 2140: 3 16,1aly 17,8ke 4 480 €
4 Proud Angelique  /  Esa Holopainen 2140: 4 14,5ake 17,4ke 9 675 €
5 Comway Cotter  /  Jarmo Saarela 2140: 5 13,6ake 14,9ke 17 750 €
6 Sunlit Treasure  /  Hannu Torvinen 2140: 6 14,7aly 17,3ke 5 135 €
7 Giselle Halm  /  Emma Väre 2140: 7 16,5ake 17,6ke 5 675 €
8 Downshifter  /  Jorma Tiilikainen 2140: 8 15,6ake 17,4ke 7 910 €
9 No Cash  /  Jani Ripatti 2140: 9 16,3ake 18,9ke 5 300 €
10 Zirkonia Comery  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 15,2ake 15,5ke 8 360 €
11 Next Hope  /  Tommi Kylliäinen 2140: 11 14,9ake 15,4ke 6 650 €
12 Carlos Santana  /  Ari Moilanen 2140: 12 15,3ake 16,5ke 5 650 €
6. lähtö klo 15:47 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 250 e + 20 m/ 1250 e. enintään 1500 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rachael  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 14,7ake 17,4ke 2 550 €
2 Thunder In The Sky  /  Carita Ukkola 2140: 2 18,6ke 160 €
3 Lotus One  /  Juha Utala 2140: 3 16,4ake 18,2ke 1 430 €
4 Star Of The World  /  Tapio Perttunen 2140: 4 19,5ake 18,0ke 1 420 €
5 Albino Iceman  /  Iikka Nurmonen 2140: 5 19,1ake 16,8ke 2 360 €
6 Blue's Plan-B  /  Jouni Varamäki 2140: 6 19,2ke 690 €
7 Colonial Aicha  /  Ari Moilanen 2140: 7 18,8ake 17,0ke 1 380 €
8 Roseline Forbes  /  Jarmo Saarela 2140: 8 18,2ake 17,8ke 1 510 €
9 Wishing Dreams  /  Hannu Torvinen 2140: 9 14,0ake 16,1ke 12 240 €
10 Allavalla  /  Kari Savolainen 2140: 10 19,3ke 200 €
11 Blaze Beluga  /  Ari Viander 2140: 11 16,9ake 16,8ke 2 100 €
12 Next To Wurst  /  Kari Rosimo 2140: 12 16,5ake 19,3ke 480 €
13 Rive Dreamer  /  Jani Huusko 2160: 1 18,3ake 18,8ke 1 250 €
14 Furiosa  /  Marko Redsven 2160: 2 22,3ake 18,4ke 1 760 €
15 Morgonstund  /  Simo Pöllänen 2160: 3 19,0ake 18,3ke 1 410 €
16 Handsome Sam  /  Arto Laaksonen 2160: 4 16,1ake 16,9ke 3 050 €
7. lähtö klo 16:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 1000 e. Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Incredible Koks  /  Jari Nylund 2140: 1 19,4ake 19,3ke 872 €
2 Bluebell Travian  /  Juhani Tapani 2140: 2 17,5ake 18,2ke 1 190 €
3 Invisible Beater  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 3 19,2ke 520 €
4 Hold Me Cloud  /  Esa Holopainen 2140: 4 16,4ake 17,0ke 2 410 €
5 Fia Finesse  /  Jarmo Saarela 2140: 5 16,5ake 16,3ke 2 020 €
6 Gladiator Sisu  /  Antti Veteläinen 2140: 6 18,9ake 18,1ke 802 €
7 Golda Suarez  /  Tommi Kylliäinen 2140: 7 17,9ake 18,6ke 660 €
8 Extreme Survivor  /  Reijo Irri 2140: 8 19,8ke 650 €
9 Heavy Shield  /  Jukka Torvinen 2140: 9 17,7ake 19,1ke 580 €
10 Piece Of Hero  /  Juha Utala 2140: 10 15,7ake 16,4ke 4 400 €
11 Muscle Beach  /  Santeri Juutinen 2140: 11 16,7ake 18,5ke 2 060 €
12 Adorable Princess  /  Hannu Torvinen 2140: 12 15,7ake 18,4ke 5 600 €
8. lähtö klo 16:13 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 200e, 20 m/ 650e, 40 m/ 1200e. enintään 1200 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Suvin Syke  /  Tapio Perttunen 2140: 1 31,9ke 1 770 €
2 Yxbacka Bacill*  /  Teemu Okkolin 2140: 2 39,0ke 40 €
3 Harlamov  /  Juha Utala 2140: 3 33,6ke 950 €
4 Veemax  /  Hannu Torvinen 2160: 1 33,0ke 2 350 €
5 Vauhtimari  /  Teemu Keskitalo 2160: 2 35,7ke 420 €
6 I.P. Loisto  /  Iikka Nurmonen 2160: 3 37,0ke 280 €
7 Myrskis  /  Jukka Torvinen 2160: 4 31,7ake 32,3ke 2 300 €
8 Heinäpiika  /  Arto Laaksonen 2180: 1 34,2ke 1 180 €
9 Tuli-Huli  /  Ari Moilanen 2180: 2 28,7ke 3 530 €
10 Asko Eevertti  /  Petteri Kivelä 2180: 3 34,1ke 1 130 €
11 Kona  /  Pauli Taiviola 2180: 4 31,5ake 31,9ke 1 120 €
12 Ritan Taiga  /  Esa Holopainen 2180: 5 32,6ke 1 530 €
13 Franster  /  Jarmo Saarela 2180: 6 32,3ke 1 670 €
14 Drakula  /  Kimmo Sundström 2180: 7 33,2ke 1 420 €
1. koelähtö klo 13:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Line Leia  /  Henry M Bollström 2140: 1 21,8ke 75 € 1.23.0
2 La Donna Mobile  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 21,3ke 0 € 1.23.0
3 Eskill Cotter  /  Tapio Perttunen 2140: 3 0 € 1.25.0
4 He Is Elliot  /  Jarmo Saarela 2140: 4 16,1akp 16,8ke 5 550 € 1.25.0
5 Run Runaway  /  Jouni Varamäki 2160: 1 19,8ly 0 € 1.28.0
6 Linden's Lad  /  Markus Rauhala 2160: 2 18,7ake 150 € 1.28.0
7 Sahara Playhard  /  Timo Korvenheimo 2160: 3 17,6ake 550 € 1.28.0
8 Ypäjä Molla  /  Arto Laaksonen 2200: 1 0 € 1.45.0
9 Aaton Yllätys  /  Teemu Okkolin 2200: 2 35,2ke 1 250 € 1.40.2
10 Rannan Sipi  /  Oona Halme 2200: 3 0 € 2.00.0
11 Tuuliniemen Hessu  /  Tiia Viljanen 2200: 4 0 € 2.00.0
2. koelähtö klo 13:40 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Crystal Hill  /  Pasi Tikkala 2140: 1 16,5ake 16,5ke 3 172 € 1.23.0
2 African Tornado  /  Kalevi Korkiakangas 2140: 2 17,6ake 18,1ke 1 660 € 1.23.0
3 Free From Fines  /  Tapio Perttunen 2140: 3 16,6ake 15,9ke 5 150 € 1.23.0
4 See Vet Sign  /  Marko Nevalainen 2140: 4 18,0ake 17,7ke 430 € 1.25.0
5 Hannah Hoss  /  Markus Rauhala 2160: 1 18,8ake 150 € 1.28.0
6 Miss Red  /  Tia Nurmilaukas 2160: 2 0 € 1.28.0
7 Zolamani  /  Timo Korvenheimo 2160: 3 18,0ake 850 € 1.28.0
8 Vuaran Suvetar  /  Teemu Okkolin 2200: 1 28,9akp 28,3ke 7 000 € 1.35.0
9 Intoiivari  /  Emma Väre 2200: 2 26,0ake 27,1ke 34 370 € 1.35.0
3. koelähtö Lämminveriset ryhmäajo 2200 m P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
4. koelähtö Lämminveriset ryhmäajo 2200 m P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
Alkuun