Lähtölistat, 6.8.2020 18:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 500e, 20 m/ 950e, 40 m/ 1450e. enintään 1450 e 1 000 € 2 300 €
2. lähtö (6a) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2500 e. 2 000 € 4 400 €
3. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: 1 500 € 3 600 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 90 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto5-1
5. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 4000 e. enintään 14 500 e. 1 000 € 2 400 € Toto5-2
6. lähtö (7) tasoitusajo kv 2160 m: p. 22 500 e + 20 m/ 16 000 e. enintään 38 500 e 1 500 € 3 600 € Toto5-3
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 45 000 e. 1 500 € 3 300 € Toto5-4 Troikka
8. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 24 500 e. 1 500 € 3 300 € Toto5-5 Duo-1
9. lähtö (8) tasoitusajo kv 2140 m: p. 2500e, 20 m/ 3900e, 40 m/ 5500e. enintään 5500 e 1 000 € 2 300 € Duo-2 Troikka
10. lähtö (6b) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2500 e. 2 000 € 4 200 €
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2140 m:
2. koelähtö (21b) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s 100 € 220 €
  Yht. 34 020 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 500e, 20 m/ 950e, 40 m/ 1450e. enintään 1450 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 I.P. Loisto  /  Iikka Nurmonen 2140: 1 37,0ke 280 €
2 Fertta  /  Kari Venäläinen 2140: 2 40,5ke 100 €
3 Savon Kingi  /  Jukka Torvinen 2140: 3 30,5ke 2 000 €
4 Vauhtimari  /  Teemu Keskitalo 2140: 4 35,7ke 420 €
5 Vilberth  /  Tero Lahtinen 2140: 5 35,0ke 0 €
6 Hipassi  /  Raineri Puikkonen 2140: 6 32,8ke 700 €
7 Hakalan Herttua  /  Jouni Heimala 2140: 7 39,4ke 50 €
8 Kripsi  /  Antti Veteläinen 2160: 1 35,9ke 930 €
9 Larvan Urho  /  Esa Holopainen 2160: 2 31,3ke 1 180 €
10 Vappu-Ukko  /  Hannu Torvinen 2160: 3 36,1ke 700 €
11 Kona  /  Jarmo Saarela 2160: 4 31,5ake 31,9ke 1 070 €
12 Harlamov  /  Juha Utala 2160: 5 33,6ke 950 €
13 Suvin Syke  /  Tapio Perttunen 2160: 6 31,9ke 990 €
14 Meno-Missi  /  Henri Bollström 2180: 1 33,1ke 1 340 €
15 Loistehumu  /  Pauli Tyrisevä 2180: 2 34,1ke 1 286 €
16 Calviiri  /  Hannu Tonteri 2180: 3 33,2ke 1 310 €
2. lähtö klo 18:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2020 enintään 2500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Gutsy Cobbler  /  Joni-Petteri Irri 2140: 1 16,5ake 16,8ke 2 160 €
2 Gambler Hoss  /  Tapio Perttunen 2140: 2 17,2ake 16,5ke 2 400 €
3 Mountain Titanium  /  Antti Ruokonen 2140: 3 17,2ake 17,5ke 840 €
4 Matilda Moneymaker  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 19,3ake 17,1ly 1 400 €
5 Keisari Suuri  /  Pentti Tikkinen 2140: 5 16,6ake 17,9ke 930 €
6 Fia Finesse  /  Jukka Torvinen 2140: 6 16,6ake 16,3ke 1 220 €
7 Piece Of Hero  /  Juha Utala 2140: 7 16,3ake 17,0ke 2 500 €
8 Alws Laudatur  /  Henri Bollström 2140: 8 18,4ake 18,6ke 1 225 €
9 Steely Stride  /  Tommi Kylliäinen 2140: 9 16,4aly 19,5ke 2 822 €
10 EL Indeed  /  Hannu Torvinen 2140: 10 16,4ake 20,0ke 2 800 €
11 Quick Mess  /  Ari Moilanen 2140: 11 16,2ake 17,5ke 2 400 €
3. lähtö klo 18:47 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enint.2-v. Junnustartti-karsinta P. 1500 e. (1500-750-450-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aura River  /  Oiva Käsnänen 2140: 1 19,2ake 150 €
2 Zolatine  /  Santtu Raitala 2140: 2 18,5ake 300 €
3 Hannah Hoss  /  Iikka Nurmonen 2140: 3 18,8ake 150 €
4 Birgit Combo  /  Pekka Korpi 2140: 4 17,5ake 450 €
5 Unique Sunrise  /  Jukka Torvinen 2140: 5 18,6ake 150 €
6 Zolamani  /  Ari Moilanen 2140: 6 18,6ake 150 €
7 Indigo Sisu*  /  Antti Teivainen 2140: 7 17,5ake 750 €
8 Dusktodawn Boogie  /  Kenneth Danielsen 2140: 8 17,2ake 1 500 €
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 90 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 One Break Broline*  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 12,3aly 15,4kp 60 616 €
2 Golden Eleven  /  Esa Holopainen 2140: 2 12,5aly 14,6ke 67 100 €
3 Issaquah Sund  /  Antti Teivainen 2140: 3 13,0ake 14,5pi 81 051 €
4 Einstein Sisu*  /  Jarmo Saarela 2140: 4 12,8aly 14,3ke 55 129 €
5 Sahara Sandstorm  /  Henri Bollström 2140: 5 12,3ake 14,0ke 89 552 €
6 Lightningsky*  /  Iikka Nurmonen 2140: 6 12,3aly 14,1ke 68 654 €
7 Vixpress Li  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 7 12,1aly 19,9ke 67 395 €
8 Real Red  /  Santtu Raitala 2140: 8 11,9aly 15,7ke 67 857 €
9 Caroline K.  /  Tapio Perttunen 2140: 9 12,0aly 17,7ke 57 509 €
10 Arctic Elsa  /  Pekka Korpi 2140: 10 13,0aly 14,0ke 88 010 €
11 Beat Of Love  /  Hannu Torvinen 2140: 11 12,3aly 14,5ke 57 110 €
12 The Dude  /  Ville Tonttila 2140: 12 12,0aly 14,5ke 66 207 €
5. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 15 hevosen autolähtö vähint. 4000 e. enintään 14 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Zolace  /  Antti Ruokonen 2140: 1 14,3aly 17,5ke 4 000 €
2 Sunlit Treasure  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 15,7ake 17,3ke 4 595 €
3 Cosetta Rai  /  Tapio Perttunen 2140: 3 15,6ake 18,2ke 5 280 €
4 Leaping Wolf  /  Kari Venäläinen 2140: 4 16,5ake 17,1ke 5 450 €
5 Pt's Silly Billy  /  Ville Tonttila 2140: 5 15,6ake 16,1ke 6 395 €
6 Spunky Girl  /  Hannu Torvinen 2140: 6 14,4aly 19,0ke 7 665 €
7 Kiikku's Mikael  /  Esa Holopainen 2140: 7 14,1ake 17,2ke 9 510 €
8 Melinda Ses  /  Pasi Tikkala 2140: 8 14,9ake 15,9ke 10 638 €
9 Chapitre Un  /  Ari Moilanen 2140: 9 14,0ake 15,5ke 8 488 €
10 Sundsvik Marameo  /  Jarmo Saarela 2140: 10 16,1ake 17,5ke 8 229 €
11 Ilos Silmarillion  /  Iikka Nurmonen 2140: 11 15,1ake 16,3ke 9 760 €
12 Dont Press Send  /  Jukka Torvinen 2140: 12 12,9aly 16,3ke 13 296 €
13 Tulip Face  /  Antti Teivainen 2140: 13 14,1aly 16,1ke 11 474 €
14 Storm Glider  /  Antti Veteläinen 2140: 14 13,8aly 15,7ke 13 330 €
15 Quick Diablo  /  Santtu Raitala 2140: 15 14,0ake 17,1kp 14 400 €
6. lähtö klo 19:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 22 500 e + 20 m/ 16 000 e. enintään 38 500 e Tammat 20m hyv. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tänttärä  /  Antti Teivainen 2140: 1 24,2aly 28,0ke 19 670 €
2 Sirpsakka  /  Santtu Raitala 2140: 2 29,6ake 27,6ke 19 580 €
3 Taikapassi  /  Hannu Kamppuri 2140: 3 29,9ake 29,1ke 15 940 €
4 M.A. Piste  /  Kari Rosimo 2140: 4 26,8ake 26,6ke 21 210 €
5 Tutun Tiltu  /  Esa Holopainen 2140: 5 23,7aly 28,0ke 20 885 €
6 Uutelan Liisi  /  Pertti Puikkonen 2140: 6 25,6aly 26,0ke 22 115 €
7 Satinkuti  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 24,8aly 28,4ke 16 290 €
8 Larvan Hertta  /  Arto Hammar 2140: 8 28,7ake 27,5ke 21 060 €
9 B. Riitu  /  Jukka Torvinen 2160: 1 23,8aly 25,5ke 33 205 €
10 Hulluduunari  /  Pertti Niveri 2160: 2 25,3aly 26,2ke 29 985 €
11 Pälvi Tuttu  /  Jarmo Saarela 2160: 3 26,0ake 26,8ke 31 430 €
12 Lorutyttö  /  Harri Sulku 2160: 4 22,9aly 26,3ke 38 370 €
13 Vokkeni  /  Hannu Torvinen 2160: 5 25,9ake 26,0ke 22 010 €
14 Nuga Rols  /  Arto Laaksonen 2160: 6 24,4aly 26,8ke 21 940 €
15 Pilskeri  /  Peter Lindroos 2160: 7 26,9ake 27,3ke 18 105 €
16 Issakan Pouta  /  Ari Moilanen 2180: 1 24,9aly 25,4ke 33 070 €
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 45 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sun Capitano  /  Tapio Perttunen 2140: 1 12,3aly 16,5ke 35 650 €
2 The Best Spruce  /  Jukka Torvinen 2140: 2 12,4aly 13,6ly 31 490 €
3 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2140: 3 12,8aly 16,3pi 38 025 €
4 Fordaluvachocolate  /  Antti Teivainen 2140: 4 11,1aly 14,8ke 43 324 €
5 Fontaine Brodde  /  Hannu Torvinen 2140: 5 13,6ake 14,6ke 29 575 €
6 Cool On Photos  /  Santtu Raitala 2140: 6 12,4aly 14,4ke 40 765 €
7 One Direction  /  Ari Moilanen 2140: 7 12,2ake 16,0kp 41 744 €
8 Lonely Rider  /  Iikka Nurmonen 2140: 8 11,3aly 14,9ke 37 389 €
9 Rim Bay Kickapoo  /  Henri Bollström 2140: 9 13,4ake 16,8ke 35 870 €
10 Flexible Journey  /  Juha Utala 2140: 10 13,0ake 19,6ke 33 915 €
11 Northern Trick  /  Anssi Nurminen 2140: 11 12,6aly 15,2ke 40 310 €
12 Sultan Journey*  /  Esa Holopainen 2140: 12 12,3aly 16,8ke 39 644 €
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 24 500 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Red Guy User  /  Tero Lahtinen 2140: 1 14,8ake 15,8pi 21 180 €
2 Nemea Facade  /  Santtu Raitala 2140: 2 14,4ake 16,3kp 23 750 €
3 Glide On Fire  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 13,0aly 19 775 €
4 Fiona Fashion  /  Juhani Tapani 2140: 4 14,4aly 17,2ke 14 982 €
5 Cacshot  /  Antti Teivainen 2140: 5 13,8akp 15,1ke 25 735 €
6 Carbon Crystal  /  Ari Moilanen 2140: 6 12,6aly 16,6ke 23 764 €
7 Highscore Luca  /  Esa Holopainen 2140: 7 14,3ake 17,2ke 19 910 €
8 Brissac Rapide  /  Irina Sarin 2140: 8 14,4ake 15,1ly 18 566 €
9 Vinci Power*  /  Peter Lindroos 2140: 9 12,5aly 14,8ke 24 235 €
10 Rive Best Yet  /  Antti Veteläinen 2140: 10 14,1aly 17,7ke 10 770 €
11 BWT Crusader  /  Jarmo Saarela 2140: 11 12,4aly 17,2ke 21 575 €
12 Geremi Boko  /  Jukka Torvinen 2140: 12 13,1aly 15,3ke 21 209 €
9. lähtö klo 20:45 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 2500e, 20 m/ 3900e, 40 m/ 5500e. enintään 5500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Viimavirta  /  Esa Holopainen 2140: 1 30,2ke 2 275 €
2 Joheriina  /  Tapio Perttunen 2140: 2 30,6ke 2 400 €
3 Dzingel  /  Ville Mikkanen 2140: 3 29,8ake 29,3ke 2 540 €
4 Villijäbä  /  Antti Teivainen 2140: 4 32,2ke 2 200 €
5 Humenteri  /  Jani Huusko 2140: 5 31,4pi 2 000 €
6 Bramee  /  Jukka Torvinen 2140: 6 29,3ke 2 520 €
7 Vilikin Varma  /  Henri Bollström 2140: 7 29,1ke 2 130 €
8 Hymeri  /  Ari Moilanen 2160: 1 29,2ake 28,2ke 4 600 €
9 Jäpikäs  /  Iikka Nurmonen 2160: 2 31,5ke 3 850 €
10 Krapido  /  Kimmo Sundström 2160: 3 35,1ake 32,5ke 2 670 €
11 Tuli-Huli  /  Pekka Korpi 2160: 4 28,7ke 3 530 €
12 Rehulan Huvi  /  Antti Veteläinen 2160: 5 29,8ake 29,4ke 3 350 €
13 Usvattava  /  Santtu Raitala 2180: 1 30,1ake 28,6ke 4 700 €
14 Maisakaarina  /  Reijo Vainikka 2180: 2 30,5ake 29,1ke 4 315 €
15 Palopäällikkö  /  Hannu Torvinen 2180: 3 29,7aly 30,9ke 4 780 €
16 Hurman Viesker  /  Peter Lindroos 2180: 4 31,8ake 29,2ke 4 220 €
10. lähtö klo 21:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2020 enintään 2500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Next To Wurst  /  Kari Venäläinen 2140: 1 16,5ake 19,3ke 480 €
2 Stoneisle Saga  /  Jukka Torvinen 2140: 2 16,4ake 17,7ke 1 600 €
3 Rachael  /  Esa Holopainen 2140: 3 15,4ake 17,4ke 1 950 €
4 Smillaggio  /  Antti Teivainen 2140: 4 16,4ake 17,9ke 1 560 €
5 Business School  /  Hannu Torvinen 2140: 5 16,4ake 1 300 €
6 All Star Mint  /  Teemu Keskitalo 2140: 6 16,8ake 17,2ke 2 150 €
7 Road To Hill  /  Kari Rosimo 2140: 7 15,1ake 2 800 €
8 Governor Hoss  /  Santtu Raitala 2140: 8 16,1ake 16,3ke 1 800 €
9 He Is Elliot  /  Jarmo Saarela 2140: 9 19,2ke 1 800 €
10 Fango Jett  /  Ari Moilanen 2140: 10 200 €
11 Gintonic  /  Tommi Kylliäinen 2140: 11 17,8ake 17,4ke 1 550 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 An-Andree  /  Jukka Torvinen 2140: 1 13,8ake 14,6ke 23 500 € 1.23.0
2 Crystal Hill  /  Pasi Tikkala 2140: 2 16,5ake 16,5ke 3 172 € 1.23.0
3 African Tornado  /  Kalevi Korkiakangas 2140: 3 17,6ake 18,1ke 1 660 € 1.23.0
4 General Moneymaker  /  Juha Utala 2140: 4 0 € 1.23.0
5 Eko Mathilda  /  Esa Holopainen 2160: 1 0 € 1.23.0
6 Stayin Alive  /  Ismo Korhonen 2160: 2 0 € 1.25.0
7 Don't Let Me Down  /  Ari Moilanen 2160: 3 0 € 1.25.0
8 Evita's Bad Boy  /  Peter Lindroos 2160: 4 0 € 1.25.0
9 EL Illinois  /  Hannu Torvinen 2160: 5 0 € 1.25.0
2. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Kerry Web  /  Jarmo Saarela 2140: 1 0 € 1.28.0
2 Stratton  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 0 € 1.28.0
3 Kyle Web  /  Iikka Nurmonen 2140: 3 0 € 1.28.0
4 Fantom Factor  /  Santtu Raitala 2140: 4 0 € 1.28.0
5 Vietävän Patukka  /  Hemmi Florin  ( Antti Teivainen ) 2180: 1 29,2ake 28,8ke 6 475 € 1.35.0
6 Jokirannan Lahja  /  Jouni Varamäki 2180: 2 0 € 1.50.0
7 Sirkka Irmeli  /  Markku Pisto 2180: 3 0 € 1.45.0
8 Siirin Valtsu  /  Hannu Torvinen 2180: 4 0 € 2.00.0
1. ponilähtö klo 17:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.36.2 ja hit. p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ponikujan Elsa  /  Iina Tikkala 1140: 1 2.53,1aly 2.53,4ly 460 €
2 Little Nearly Perfect  /  Maria Kiukas 1140: 2 2.59,8aly 2.51,2ly 306 €
3 Silver Emil  /  Otto Saarinen 1160: 1 2.49,5ly 1 077 €
4 Niemenpellon Mirham  /  Milla Manninen 1180: 1 2.52,0ake 2.45,5ly 700 €
5 Kaunisrannan Mulan 1367 SH  /  Veera Kiviranta 1180: 2 2.48,8aly 2.47,3ke 1 151 €
6 Sillanpään Gertrud  /  Elina Leinonen 1180: 3 2.48,9ake 2.43,6ke 1 187 €
7 Retimo  /  Riia Laine 1180: 4 2.51,6aly 2.47,6ly 1 092 €
8 Sammalisen Iisakki  /  Jerry Rauos 1200: 1 2.41,8aly 2.40,8ly 1 364 €
9 Berlioz  /  Aino Salo 1200: 2 2.35,5ly 796 €
10 Rosenbergs Allegro  /  Sara Suikkanen 1200: 3 2.43,1ly 1 331 €
11 Sarasteen Harley  /  Reetta Koskelainen 1220: 1 2.47,5aly 2.42,1ke 360 €
12 Smedens Loudness  /  Elmeri Pussi 1260: 1 2.38,4aly 2.32,2ly 2 081 €
Alkuun