Käsiohjelma, 6.7.2018 18:00 Kaustinen, Nikula

9. lähtö klo 20:50 Suomenhevoset tasoitusajo 2120 m 5-6-v. tammoille Maaseudun Tulevaisuus ja MT.fi Totina-ajo Hyv. enint. 5-v. 20 m. P. 4000 e. (4000-2000-1200-800-400)

Ratanumero = 15

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Koe1 Ope1   Seuraava lähtö

1

yht:37 3-3-6 18:18 2-2-1 28,2a 27,4 11.580 € 17:18 1-1-5 31,9a 30,4 6.580 €

Corinna

2100:1

28,2ake

27,4ke

18.460 €

5 v prt T Liising - N Jokela Ku 06.12 8 2140/1 30,4  5 c c   11,2 1,2 Elliina Marmardu Etuassi
Tarjatar - Turo Kt 31.03 1 2120/9 30,2  9 c c   35,5 2,1 Lankori EkinKava Kotorinnan
vihr musta - vihr Y 01.04 8 2100/7 33,1a  5 c c   9,3 2,8 Pikku-Arvo Aparis Ekomani
Harri Puutio, Kokkola Ko 10.05 5 2120/3 31,9  2 c c   13,6 0,0 Sävel-Täht Corinna PimunPimu
( Juha-Matti Paavola ) O 28.05 8 2140/2 32,2  8 c c   28,9 7,6 KruununPri Vilmai Huiskeri
N Jokela (A) J-M Paavola M 05.06 4 2100/2 30,7a  4 c ȼ   51,0 3,1 HuimaLento N.P.Liitot YpäjäKeva
Yht:13955 1450-1293-1248 3.577.209 € N Jokela Y 11.06 3 2100/5 31,4a x 4 c c   17,6 3,9 Limuska N.P.Liitot KöminLento
18:845 93-86-65 325.565 € S 14.06 2 2100/5 29,2a  2 c c   16,0 0,0 Buugi Corinna HelunKuva

2

yht:21 0-4-3 18:11 0-2-3 29,1a 30,4 10.800 € 17:10 0-2-0 32,4 3.060 €

Satinkuti

2

29,1ake

30,4ke

13.860 €

5 v prt T A.T. Eko - R Tupamäki M 15.09 2 2100/1 hpl c c   29,1 - Sadeukko VinhanVili PyöriänTop
Milia - Kihin Hiski H Kotilainen M 01.10 3 2100/4 32,4 x 4 c c   18,9 2,9 Vekoriina Tähtiviile Bonna
vihr viol - vihr valk R Tupamäki P 13.10 5 2100/2 hll c c   75,3 - Tarunlento OnnelanVii Väikki
Hevoskimppa Veikan Kartanon Villit Tammat, Mikkeli A Moilanen H 29.11 2 2100/1 35,8  2 c c   2,5* 0,0 LiitoRols Satinkuti PuksinPoik
( Kaisa Tupamäki-Kukkamo ) F 18.12 1 2160/2 32,9  2 c c   3,2 0,0 Vartilla Satinkuti Wimpy
R Tupamäki (bA) Ma Hietanen T 22.05 2 2100/3 31,1  8 c c   12,5 1,2 OnonNopsah RallanSala Monello
Yht:14996 1989-1519-1486 4.141.812 € R Tupamäki M 05.06 4 2100/6 30,9a  6 c c   28,9 3,5 HuimaLento N.P.Liitot YpäjäKeva
18:348 50-37-33 437.880 € Kt 18.06 3 2120/2 31,0  2 c c   9,1 0,3 Hissutar Satinkuti CiiranTäht

3

yht:27 4-1-3 18:11 1-0-2 28,4a 28,3 9.750 € 17:15 3-1-0 29,6a 28,8 9.070 €

Kömin Lento

3

28,4ake

28,3ke

19.420 €

5 v tprt T Patrikin Muisto - J Polso P 13.10 5 2160/1 28,8  5 c c   64,8 3,9 Tarunlento OnnelanVii Väikki
Taajanvilma - Suikku P 28.10 9 2160/5 32,5 x 12 ȼ ȼ   107,9 7,7 Vixus Turelius Tarunlento
musta kelt - musta kelt Y 10.11 3 2160/1 33,6 x 7 c c   11,9 6,9 Malkkin AlmanInto LarsinVapp
Tuomo Törmälehto, Alavieska O 09.04 8 2100/1 33,4a  3 c c   6,4 0,5 Vivaltsu MandanMain KöminLento
( Tuomo Törmälehto ) S 30.04 9 2140/2 30,0  11 c c   52,4 1,9 Sävel-Täht Ainoa Suvisipi
J Polso (A) Kt 18.05 7 2100/1 30,2 x 11 c c   26,0 4,7 Aparis Vinksahti Vilivillis
Yht:734 60-60-61 115.030 € M 05.06 4 2100/3 31,1a  7 c c   25,2 4,0 HuimaLento N.P.Liitot YpäjäKeva
18:23 3-1-5 11.800 € Y 11.06 3 2100/6 29,7a  3 c c   14,0 0,3 Limuska N.P.Liitot KöminLento

4

yht:27 1-3-5 18:26 1-3-5 30,6a 30,4 8.670 € 17:1 0-0-0 46,1 0 €

Helkan Terttu

4

30,6ake

30,4ke

8.670 €

5 v trn T Liising - N Jokela S 07.05 8 2120/4 hll c c   5,3 - HärmänSuvi VillilänVe Liiseriina
Helka-Liina - Vokker J-M Paavola Ko 10.05 3 2100/1 32,9  1 c c   26,0 2,0 HelkanTert Vilmai Tatriina
vihr valk orans - valk vihr Kt 18.05 10 2140/2 32,8  hlo4 c c   29,8 5,3 NovanVoitt KarmanKaso Disain
Mikola Mariia & The Wolery Stable , Veteli Hr 27.05 8 2020/3 34,7 x 3 c c   4,2 4,5 Tempperatu OnninTahti HelkanTert
( Juha-Matti Paavola ) S 07.06 10 2140/4 31,9  6 c c   25,7 2,0 VillilänVe AnttilanEk R.R.Kivaro
V Pohjola (bA) N Jokela Kn 16.06 5 2120/1 35,0 x 4 c c   2,6* 3,4 Lumi-Nanni MarkinSatu EkoriÄssä
Yht:3013 269-258-282 614.490 € J-M Paavola Kt 18.06 3 2120/1 31,7  7 c c   28,3 1,6 Hissutar Satinkuti CiiranTäht
18:652 88-58-55 197.477 € Hr 22.06 3 2140/2 32,1  5 c c   48,1 3,2 Tupla-Siro Laari Disain

5

yht:24 6-3-2 18:17 2-1-2 24,1a 27,5 7.420 € 17:7 4-2-0 30,8 8.300 €

Joutava

2120:1

24,1aly

27,5ke

15.720 €

6 v vrt T Joihuri - N Jokela S 06.02 6 2120/3 31,7  11 c c   14,3 3,2 Sentter Velars Taajanvalt
Tarjatar - Turo J-M Paavola S 17.02 6 2100/9 31,1a  8 c c   35,1 2,7 Punta-Pate Vauhti-Lee Faitteri
musta vihr - musta vihr Kt 26.02 2 2100/2 32,0a  3 c c   25,3 0,6 TutunImpi Malkkin Joutava
Paavola Juha-Matti & Puutio Harri, Kaustinen-Kokkola S 07.05 5 2120/3 28,5  3 c c   49,1 0,2 ElisHalm SisuOskari Joutava
Kt 18.05 7 2100/9 29,9 x 9 c c   28,3 4,0 Aparis Vinksahti Vilivillis
J-M Paavola (aA) P 02.06 3 1600/5 26,6a x 1 c ȼ   5,8 0,4 Joutava VenlanVekk Vartilla
Yht:4100 250-338-392 795.993 € J 09.06 1 2160/2 27,5  4 c c   18,2 2,6 AronViima Mikimani Täyspiirto
18:207 14-16-21 64.930 € Ka 24.06 4 2080/6 31,3  7 c c   2,0* 3,5 SisuOskari Linkeli PäivänPoke

6

yht:18 7-0-4 18:15 6-0-2 27,9a 27,8 10.080 € 17:3 1-0-2 32,4 2.900 €

Suvisipi

2

27,9ake

27,8ke

12.980 €

6 v prt T Liising - J Länsimäki J 16.02 5 2160/4 hll c c   5,6 - Antre EkinKava Carmita
Sipsi - Suikku J 09.03 9 2140/2 32,0  1 c c   4,8* 0,2 Suvisipi KunnaanTäh Tvitteri
tumm sin valk pun - tumm sin Kt 31.03 1 2120/5 29,8  6 c c   6,6 1,2 Lankori EkinKava Kotorinnan
Rauhala Jarno & Jorma, Alavus S 21.04 1 2100/3 29,6  1 c c   8,9 0,0 Suvisipi Vivaltsu Hipatsu
( Jarno Rauhala ) S 30.04 9 2120/5 30,0  3 c c   5,0 0,2 Sävel-Täht Ainoa Suvisipi
J Länsimäki (bA) S 14.05 11 2100/10 27,9a  5 c c   3,5 1,4 Aparis Onnetööri LakanLeija
Yht:11489 1112-1143-1164 2.324.551 € S 07.06 4 2100/8 30,1  3 c c   8,4 0,7 Takenote Erehys Suvisipi
18:302 23-38-30 120.910 € Hr 23.06 3 2100/2 29,3  1 c c   7,0 0,1 Suvisipi Jumiini HeikkalanP

7

yht:32 6-5-1 18:18 1-2-0 23,3a 26,1 11.350 € 17:5 0-2-1 26,5a 27,2 16.250 €

Annin Vappu

3

23,3aly

26,1ke

36.100 €

6 v prt T Poken Poika - T Perttunen L 01.03 4 2140/1 29,0a  4 c c   13,7 0,9 Intoiivari Vihellys PappanPara
Aneliatar - Suikun Ero K 17.03 6 2100/12 29,5a  7 c c   105,7 4,6 NiemenCeci Topmar Sheikki
pun musta kulta - pun T 24.03 9 2100/3 30,6  5 c c   76,0 6,2 EllinSisu Lumi-Masi Julmin
Seppo Vesala, Kouvola H 05.05 12 2100/6 24,8a  7 c c   59,5 0,5 Faija MellunMyrs Juiseri
( Seppo Vesala ) T 18.05 6 3100/3 28,5  7 c c   42,8 1,2 Marj-Lovvi Naputus VieskerinV
T Perttunen (aA) H 06.06 8 1609/2 24,3a  4 c c   46,8 1,0 Hetviina Marj-Lovvi Tuli-Karke
Yht:46206 5404-4786-4349 15.569.859 € M 21.06 4 1600/4 24,4a  5 c c   14,7 2,8 Waru Vinksa Viriori
18:900 121-89-84 549.765 € H 27.06 2 2100/2 25,8a  2 c c   10,6 0,2 Julmin AnninVappu Vinksa

8

yht:22 7-3-6 18:14 4-3-4 24,3a 26,7 13.600 € 17:8 3-0-2 27,9a 28,2 8.145 €

Ariitta

POISSA

24,3aly

26,7ke

21.745 €

6 v rt T Tutuari -  
Cordiitta - Cameron  
sin valk - sin valk  
Ravitalli Suuronen Oy, Juva  
( Seppo Suuronen )  
E Holopainen (aA)  
Yht:45661 5017-4666-4381 17.087.142 €  
18:1099 123-131-119 685.920 €  

9

yht:44 1-3-5 18:10 1-1-0 31,7a 30,0 1.240 € 17:20 0-2-3 30,5a 31,4 3.060 €

Hyypän Lilja

5

30,5ake

30,0ke

6.325 €

6 v trt T Apassi - J Karhulahti Y 24.09 10 2120/3 31,7  3 c c   57,4 0,6 KöminLento Mikimani HyypänLilj
Hypernel - Pysteri J 18.11 7 2140/2 30,5a  5 c c   46,6 1,9 B.Violetta Elliina Kiirilla
pun sin musta - sin J 01.12 3 2200/1 33,7 x 6 c c   16,3 4,2 Turpoelli Aprikiina Wimpy
Jukka Karhulahti, Jyväskylä Kt 03.12 8 2100/2 hll c c   30,3 - Volsuritar EliasJuone MildaMakte
J 07.12 10 2180/1 31,8  6 c c   24,0 1,1 Jollex JamasViljo MuksunAllu
J Karhulahti (A) J 20.05 5 2220/1 30,4  11 c c   53,8 5,1 KruununPri Sykloni SissinSisu
Yht:678 16-38-57 29.880 € Kt 18.06 3 2140/1 31,7  8 c c   63,7 3,5 Hissutar Satinkuti CiiranTäht
18:10 1-1-0 1.240 € Hr 22.06 3 2160/1 31,6  6 c c   56,9 4,0 Tupla-Siro Laari Disain

10

yht:29 6-2-2 18:12 2-2-1 28,9a 28,0 3.700 € 17:15 4-0-1 28,8a 28,9 10.650 €

Varsova

6

28,8ake

28,0ke

14.450 €

6 v prt T Cameron - S Sihvonen J 26.08 3 2180/1 30,4 x 9 c c   11,7 5,4 SarinanSis Tokumentti Kumiukko
Vita Nova - K.K. Kössi La 12.09 1 2100/5 28,8a  1 c ȼ   5,3 0,0 Varsova KuunvalonS AnninVappu
musta pun hopea - hopea La 23.09 9 2100/9 30,0a x 9 c ȼ   19,9 7,6 KuunvalonS AnninVappu Vektoria
Sihvonen Saara & Ville, Uurainen Kt 03.11 8 2180/1 34,2 x 7 c c   2,7* 4,2 AlvarHem Corinna TopiasRok
Kt 03.12 8 2100/1 35,0 x 6 c c   6,4 10,7 Volsuritar EliasJuone MildaMakte
S Sihvonen (A) Ku 06.12 8 2160/2 29,4  4 c c   7,4 0,8 Elliina Marmardu Etuassi
Yht:940 67-84-84 123.469 € Ku 23.12 7 2120/9 hpl c c   39,8 - Kitta Pimukka Komento
18:35 3-5-3 7.700 € Su 14.06 7 2100/3 34,5 x 12 c c   16,1 9,6 Poika-Rami KunnaanTäh Jaatuli

11

yht:32 5-3-4 18:13 3-1-1 26,9a 27,3 6.350 € 17:12 1-2-2 27,4a 30,0 5.050 €

Huiskeri

7

26,9aly

27,3kp

13.275 €

6 v vrt T Viesker - T Niemelä O 28.08 1 2100/12 27,4a  7 c c   39,3 2,5 Valtraukse Valtori Vilivillis
Virkku-Huki - Jaanen Suikku La 12.09 2 2100/9 31,6a  3 c c   8,4 1,3 Vektoria MalusHuvit Huiskeri
viol kelt - viol kelt La 23.09 9 2100/6 29,6a x 8 c c   120,4 6,8 KuunvalonS AnninVappu Vektoria
Talli Huki, Kempele O 05.11 3 2140/3 32,9 x hml6 c c   7,6 2,3 LarsinVapp TutunImpi SirenaRok
Ro 28.04 9 2140/1 31,9  1 c c   2,8* 0,7 Huiskeri SipinOnni Feetteri
T Niemelä (aA) O 28.05 8 2140/1 28,8  3 c c   30,8 0,4 KruununPri Vilmai Huiskeri
Yht:4354 265-348-410 533.720 € Kj 03.06 2 2140/3 29,8a  5 c c   18,7 0,8 Villitykki Draken Lahjottu
18:103 7-12-12 24.186 € Hr 23.06 3 2100/7 29,8  8 c c   41,2 1,0 Suvisipi Jumiini HeikkalanP