Käsiohjelma, 7.12.2018 18:00 Lahti, Jokimaa

5. lähtö klo 19:45 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m Vesan Rakennus & Maalaus/Sysmän Hevosystäväinseura -lähtö enintään 6000 e. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)

Ratanumero = 03

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Koe1   Seuraava lähtö

1

yht:37 4-0-1 18:12 0-0-1 30,8a 29,9 760 € 17:13 3-0-0 29,7 4.480 €

Sorretun Voima

2140:1

30,8ake

29,7ke

6.890 €

7 v tprt R Taikuri - I Nurmonen J 20.05 3 2140/3 32,0  5 c c   11,1 3,2 Sarmööri LintanLikk EkonTähti
Sonia - Vokker M 05.06 3 2120/5 30,7  4 c c   46,5 2,5 Mellakka Kleopatra Dione
pun musta kulta - pun H 13.06 5 2120/2 30,2  7 c c   7,7 1,2 NoranPot FiannanMys VietävänEk
Mari Koikkalainen, Asikkala J 28.06 9 2140/3 33,8a  8 c c   23,9 6,2 NovanVoitt Sisu-Syke GoldaMaari
( Mari Koikkalainen ) H 03.10 2 2120/7 31,2  hlo5 ȼ ȼ   34,6 4,2 EetuRols Tulipallo Passikuva
Tapio Perttunen (aA) H 17.10 5 2100/9 29,9  10 ȼ ȼ   91,5 2,4 Passikuva Vinhatuuri EetuRols
Yht:46899 5504-4875-4422 16.053.090 € L 06.11 5 2160/10 32,5  hlo7 ȼ c   19,6 2,1 Karlo Sariannan SaranSaras
18:1013 132-105-100 610.546 € M Forss T 27.11 5 2100/1 30,0  7 c c   17,1 1,3 Hurjaharja Voima-Simo Rikastuva

2

yht:38 2-2-3 18:21 1-1-1 31,2a 31,4 3.290 € 17:5 1-0-1 32,8 1.300 €

Alvaron

2

27,3aly

27,7ke

7.290 €

6 v prt R Cameron - T Kylliäinen H 08.08 2 2100/1 31,6 x hlo10 c c   17,7 4,9 Ihalempi Tulipallo YpäjäLuots
Virpi Maria - Viesker L 23.08 9 2140/2 32,9 x 6 c ȼ   8,7 5,0 Joihovi SissinSisu AdvenTure
orans musta - orans musta L 13.09 10 2140/8 31,2a  5 c c   14,9 0,4 Syneri Väiste Passikuva
Åby Horseline Ab, Sverige L 23.09 5 2160/4 32,6  7 c c   17,7 1,6 SuvinToivo SörkänSöör Tulipallo
La 22.10 1 2100/5 32,1a  4 c ȼ   9,8 0,3 KosenKimal LiinanMuis Murolii
Tommi Kylliäinen (aA) L 06.11 5 2140/4 33,2  6 c c   6,2 1,9 Karlo Sariannan SaranSaras
Yht:6454 853-791-669 4.625.688 € La 26.11 6 2100/9 31,5a  hlo7 c c   13,0 4,1 Jaajo LiinanMuis PyöriänWii
18:614 68-62-65 410.609 € L 30.11 2 2180/1 32,7  1 c c   8,5 0,1 Alvaron SuikunChil Sironiikka

3

yht:19 2-0-2 18:11 2-0-2 32,8a 31,2 3.800 € 17:3 0-0-0 38,4 220 €

Mopoli

3

32,8ake

31,2ke

4.170 €

9 v prt T Liising - K Rosimo H 17.01 2 2100/1 36,0  3 c c   9,3 0,3 Kopsahovin Colorado Mopoli
Rajali - Vokker F 28.01 3 2160/5 34,8  1 c c   2,5* 0,6 Mopoli Popedia Mölinä
musta - musta E Suhonen K 15.02 2 2120/2 36,4 x 14 c c   6,8 8,1 KruununPri Sariannan Maiaus
Ari P Lehtonen, Nastola K Rosimo H 07.03 2 2120/3 32,8  1 c c   7,0 0,2 Mopoli Jänkä-Ukko KipinäRols
( Virve Lehtonen ) L 19.03 5 2140/5 33,7a x 6 c c   4,3 4,9 AronViima Colorado Elisee
Ari P Lehtonen (C) H 04.04 2 2120/8 33,2 x 7 c c   12,1 2,0 Jänkä-Ukko Sepori AntinAamu
Yht:3 0-0-0 50 € L 06.11 5 2140/2 33,4  7 c c   13,8 2,2 Karlo Sariannan SaranSaras
18:1 0-0-0 0 € J 17.11 1 2160/2 31,2  3 c c   43,5 2,1 SavonSanna OnonNopsae Mopoli

4

yht:35 5-6-6 18:19 0-4-4 30,1a 31,1 3.010 € 17:8 2-0-2 30,6 3.000 €

Lulun Lupaus

4

25,3aly

29,0ke

11.910 €

9 v prt T Viesker - A Teivainen L 10.05 2 2140/11 32,5a  9 c c   14,7 7,3 Limuska JasunVelho Elisee
Luiston Lulu - Patrik P Fredin Lo 11.06 8 2120/6 33,0a  2 c c   16,5 0,4 SarinanSan LulunLupau AhonTaika
sin hopea - valk Lo 25.06 5 2140/9 32,1 x 7 c c   24,9 1,2 M.A.Piste Kilhakka Sariannan
Juha Mattila, Pieksämäki Hs 04.07 8 2080/6 31,4 x 5 c c   35,3 3,4 Villikamu SarinanSis Tuisku-Tup
( Petri Fredin ) La 20.07 2 2160/2 30,7  hlo5 c c   15,8 3,9 Elitloppet Murolii PyöriänWii
Ville Mikkanen (A) M 11.08 3 2060/2 34,1 x 8 c c   22,2 5,0 Turpoelli Ciesma Osla
Yht:1185 75-76-84 116.797 € I Nurminen K 03.11 2 2100/12 31,2a  3 c c   45,3 0,6 Osla Tuisku-Hel LulunLupau
18:96 6-9-7 9.900 € K 12.11 1 2100/2 -a  hpl c c   13,5 - Syneri PyöriänSal Wimpy

5

yht:74 6-3-5 18:17 2-1-0 30,1a 30,0 3.080 € 17:7 0-0-0 32,3a 31,4 0 €

Sarinan Sanni

5

27,9ake

30,0ke

10.835 €

10 v prt T A.T. Eko - T Perttunen R 09.07 5 2100/12 31,6a  5 c c   14,3 0,7 Packer Y.P.Annmar AhonTaika
Sikurin Sarina - Kihin-Muisto Lo 30.07 3 2140/4 34,4 x 6 c c   20,2 7,8 KujalanErä Kleopatra Elitloppet
pun valk - valk J Tammimetsä K 02.08 8 2120/5 31,8 x hlo8 c c   71,7 3,0 SalamanKre SissinSisu Ralli-Oliv
Senttaali Oy, Hollola T Perttunen L 23.08 9 2160/5 33,6 x 9 c c   45,1 8,2 Joihovi SissinSisu AdvenTure
( Kimmo Tinnilä ) E Suhonen L 06.09 10 2160/7 30,0  2 c c   83,4 0,3 LandenLikk SarinanSan Taika-Tähk
Erkki Suhonen (A) Ju Torvinen K 27.09 5 2100/1 30,8  4 c c   16,2 1,9 Maikkis LaksinLyyt Villi-Sihk
Yht:1567 97-117-108 276.142 € E Suhonen M 07.10 8 2100/11 36,6a x 11 c c   57,7 13,1 Bokeripott Iivori Nokeva
18:32 1-4-2 5.480 € F 03.12 1 2140/2 32,5L x 5 c c   19,0 1,5 Mumina FiannanMah PilpoReppu

6

yht:78 0-4-2 18:22 0-1-1 30,4a 31,1 1.650 € 17:16 0-1-0 32,7 1.200 €

Verme

6

30,4ake

31,1ke

4.366 €

9 v prt R Viesker - P Puikkonen L 24.05 10 2160/7 31,3 x 11 c c   37,8 2,3 Elisee Carmeniina KopranTais
Siiman Tähti - Kihin-Muisto Lo 11.06 8 2120/8 33,2a  6 c c   8,3 0,8 SarinanSan LulunLupau AhonTaika
kelt sin - kelt K 02.08 2 2200/1 31,9  5 c c   31,9 5,6 Joihovi RenumHelga LilinLennu
Anniina Suojanen, Iitti K 10.08 9 2120/8 32,1  5 c c   32,8 1,1 Sipisipi KujalanErä TuulianSal
( Anniina Suojanen ) L 23.08 9 2160/2 32,9 x 8 c c   52,7 6,7 Joihovi SissinSisu AdvenTure
Pertti Puikkonen (aA) L 30.08 2 2140/7 33,2a  7 c c   51,6 5,5 ValonVeeni Tulipallo Syneri
Yht:38270 3144-3397-3515 8.454.355 € L 13.09 10 2140/4 32,3a  7 c c   41,5 2,8 Syneri Väiste Passikuva
18:367 27-20-32 108.577 € L 06.11 5 2160/7 33,9 x 9 c c   42,3 5,3 Karlo Sariannan SaranSaras

7

yht:39 1-4-2 18:19 0-2-0 30,7a 31,7 2.400 € 17:8 0-0-1 36,0a 34,5 300 €

Turbo-Väinö

7

30,7ake

31,7ke

4.625 €

8 v trn R Tutuari - M S Laitinen H 11.04 2 2100/7 31,7  4 c c   143,1 0,5 Krista Bonna MelekoElev
Sakitta - Viesker J 23.04 7 2140/2 hll c c   28,7 - ViksuViliv VenlanVekk Krääsä
harm musta - musta H 02.05 5 2120/2 hpl c ȼ   67,1 - Raama AdvenTure Tohtori
Mikko S Laitinen, Hankasalmi Ps 17.08 10 1720/4 37,0  6 c c   5,5 SärkänKall RoosaJuuli MäenHovi
K 15.10 1 2100/3 30,7a  5 c c   74,6 1,7 Kilhakka PyöriänWii Vikslena
Mikko S Laitinen (A) T 30.10 5 2120/6 33,2 x 7 c c   90,0 5,8 Amoriini FiannanMah MetkuMaini
Yht:387 14-28-35 31.478 € K 12.11 1 2100/3 38,0a x 10 c c   55,7 16,2 Syneri PyöriänSal Wimpy
18:46 1-2-1 4.000 € Kt 25.11 6 2100/4 31,7a  6 c c   55,4 4,6 JullenEko Sillankorv Nietos

8

yht:45 4-5-5 18:17 1-1-1 27,5a 29,9 1.135 € 17:11 2-1-1 30,1a 29,8 2.835 €

Taftin Laina

8

27,5aly

29,8ke

5.685 €

10 v prt T Liising - Mi Valtonen L 10.06 5 2140/4 29,9  11 c c   33,5 5,2 Larsman NugaRols Carmeniina
Tafti - Turo Juh Heikkinen Ph 16.06 1 2040/2 33,2  1 c c   0,2 TaftinLain MäenVillit Napanter
sin valk lila - sin valk pun Mi Valtonen T 26.06 3 1600/10 27,5a  4 c c   16,7 2,1 ViksuViliv Tähtimenev JussinSoin
Välimäen Tila, Hattula J-P Irri R 09.07 5 2100/3 -a  hpl c c   5,7 - Packer Y.P.Annmar AhonTaika
( Timo Kannisto ) S Raitala T 13.07 8 2120/3 31,2  9 c c   48,4 8,0 Larsman EetuRols Lumolin
Mikko Valtonen (A) Mi Valtonen Tk 20.07 5 2100/3 30,9a  3 c c   31,2 0,7 Popedia Syneri TaftinLain
Yht:760 59-61-66 101.766 € R 05.08 8 2100/4 31,5  6 c c   13,8 2,2 Trendi Jemmatar AhonTaika
18:40 4-4-7 8.595 € T 14.08 1 2100/3 m36,0  8 c c   28,3 9,8 ErikaKulta Rojali TyyniKevät

9

yht:42 2-3-4 18:19 0-2-3 28,9a 30,7 3.460 € 17:11 2-1-1 32,0 2.005 €

Ralli-Olivia

9

28,9ake

30,7ke

5.615 €

9 v prt T Vieskerin Vire - Ti Tuominen Jm 07.07 5 2100/5 32,5  5 c c   20,3 3,6 Lumolin Piimä Vireetuli
Värin-Väläys - Tuli-Kisa R Rikala R 22.07 10 3140/1 34,5  2 c c   32,4 0,0 ELTimotei Ralli-Oliv Kirihai
musta valk - musta K 02.08 8 2120/7 30,7  3 c c   44,8 0,5 SalamanKre SissinSisu Ralli-Oliv
Rikala Riku & Tapio, Orimattila Pe 11.08 3 2020/1 hll c c   - Kangster Passikuva MäenHovi
( Tapio Rikala ) Ti Tuominen M 29.09 1 2100/10 28,9a  4 c c   29,9 1,2 Syneri Vieskaus Troodon
Riku Rikala (C) K 15.10 1 2100/11 30,9a x 6 c c   14,9 2,0 Kilhakka PyöriänWii Vikslena
Yht:61 7-6-3 9.680 € R Rikala L 20.10 2 2140/5 30,5a  4 c c   9,2 0,3 Ani-Aimo SuvinToivo MetkuMaini
18:14 0-2-2 2.690 € L 06.11 5 2160/4 33,1 x 8 c c   14,5 3,6 Karlo Sariannan SaranSaras

10

yht:57 1-2-5 18:12 0-0-2 32,1a 30,0 1.950 € 17:13 0-1-1 30,3 1.770 €

Vilviiri

10

29,6aly

30,0ke

6.865 €

9 v prt T Viestaus -  
Elviiri - Jätkän-Humppa  
sin valk - musta  
Hannu Tonteri, Hollola

POISSA

 
 
Hannu Tonteri (A)  
Yht:499 18-17-35 59.799 €  
18:35 0-0-3 3.100 €  

11

yht:38 1-5-2 18:24 1-4-1 30,7a 31,4 4.520 € 17:2 0-1-0 38,3 800 €

Murolii

11

30,7ake

30,8pi

6.230 €

7 v prt R Hilpetööri - P Niveri M 07.08 2 2120/1 33,5  4 c c   19,0 5,4 SissinSisu TanhuanSal PirttilänM
Sirolii - Poika-Siro L 09.08 10 2180/1 33,2  2 c c   9,4 0,7 Kansainväl Murolii OhranKarpa
sin valk - valk L 23.08 9 2140/1 33,3  7 c c   36,1 5,8 Joihovi SissinSisu AdvenTure
Mikko Raskinen, Iitti J Saarela La 22.10 1 2100/4 32,1a x 3 c c   11,5 0,3 KosenKimal LiinanMuis Murolii
P Niveri H 31.10 1 2140/2 31,4  1 c c   13,6 0,0 Murolii VilmanVilp Mumina
Pertti Niveri (aA) K 03.11 2 2100/9 31,7a  5 c c   10,8 1,7 Osla Tuisku-Hel LulunLupau
Yht:10474 608-729-922 1.482.686 € K 12.11 1 2100/1 31,0a  6 c c   18,5 1,4 Syneri PyöriänSal Wimpy
18:103 4-7-4 22.630 € La 26.11 6 2100/2 30,7a  5 c c   13,7 2,4 Jaajo LiinanMuis PyöriänWii

12

yht:46 1-5-2 18:19 1-2-1 30,4a 29,3 4.450 € 17:7 0-1-1 32,1 1.205 €

Sariannan

12

30,4ake

29,3ke

6.760 €

7 v prt T Liising - J Ruokonen Lo 25.06 5 2140/2 31,9  3 c c   17,9 0,8 M.A.Piste Kilhakka Sariannan
Saijan - Apassi Lo 30.07 3 2140/1 33,8 x 5 c c   22,8 6,6 KujalanErä Kleopatra Elitloppet
orans musta - musta L 30.08 2 2140/4 31,7a  4 c c   33,4 2,3 ValonVeeni Tulipallo Syneri
J.J.R.-Talli, Nastola L 06.09 10 2180/4 33,0 x 11 c c   53,3 8,7 LandenLikk SarinanSan Taika-Tähk
H 19.09 5 2100/10 hll c c   116,2 - SantamaanN Pelipiste MyllynVili
Jorma Ruokonen (A) K 27.09 5 2120/5 34,7 x 13 c c   39,8 12,0 Maikkis LaksinLyyt Villi-Sihk
Yht:6454 332-426-442 888.707 € L 06.11 5 2160/8 31,9  2 c c   67,7 0,8 Karlo Sariannan SaranSaras
18:106 3-6-6 14.320 € L 19.11 3 2140/3 30,4a  8 c c   87,6 3,5 Hyvännäköi Carmeniina Rikastuva