Käsiohjelma, 29.12.2018 14:00 Lahti, Jokimaa

2. lähtö klo 14:25 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto -lähtö p. 6500e, 20 m/ 10 500e, 40 m/ 14 900e. enintään 14 900 e P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)

Ratanumero = 03

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Poni1   Seuraava lähtö

1

yht:24 4-7-1 18:10 2-4-1 29,3 4.150 € 17:5 1-1-0 35,0 1.600 €

Sykloni

2140:1

28,4ake

28,8ke

12.210 €

6 v rt O Tuokkolan Touho - He Bollström J 23.04 8 2140/3 32,7  2 c c   2,9* 0,2 KruununPri Sykloni Monello
Salamatar - Saran Salama E Holopainen K 03.05 9 2100/4 31,8  2 c c   3,6* 0,3 Monello Sykloni Rikasson
sin valk - sin valk Tu Pakkanen J 20.05 5 2160/5 30,6  2 c c   5,1* 0,2 KruununPri Sykloni SissinSisu
Ravitalli Suuronen Oy, Juva E Holopainen M 05.06 3 2100/3 hll c c   2,7* - Mellakka Kleopatra Dione
( Seppo Suuronen ) P Vehviläinen Jo 31.08 9 2160/2 33,1  1 c c   3,6* 0,3 Sykloni Pomminpurk SirkanShot
Esa Holopainen (aA) He Bollström M 04.11 3 2120/4 33,3 x 2 c c   6,4 1,0 VillanParo Sykloni Wimpy
Yht:46931 5148-4792-4496 17.649.362 € E Holopainen J 08.11 9 2160/6 31,3  4 c c   6,8 1,4 JullenEko Ciesma I.P.Vapari
18:1244 141-146-130 753.760 € K 20.12 9 2120/5 33,2 x 7 c c   6,9 1,4 Malakki Murolii Hupsis

2

yht:67 2-3-7 18:12 0-0-2 32,1a 30,0 1.950 € 17:13 0-1-1 30,3 1.770 €

Vilviiri

2

29,1ake

28,6ke

11.435 €

9 v prt T Viestaus - H Tonteri L 29.03 1 2140/4 30,7  4 c c   51,1 0,3 AarteenEts Carmeniina Agassi
Elviiri - Jätkän-Humppa L 12.04 9 2160/3 30,4  3 c c   28,5 0,6 Turpoelli KaakonLass Vilviiri
sin valk - musta F 20.04 11 2140/3 32,1a x 9 c c   15,6 3,3 VeeranVend MuusanTytt Vilpetööri
Hannu Tonteri, Hollola K 27.04 9 2100/1 29,9  hyl1 c c   29,9 - Lumitykki WillenVapp B.Violetta
H 09.05 5 2100/2 30,0 x 9 c c   7,3 4,8 Sähköäijä Villitykki T.T.Rokuli
Hannu Tonteri (A) H 13.06 5 2120/7 30,2 x 5 ȼ c   5,2 1,1 NoranPot FiannanMys VietävänEk
Yht:526 19-19-39 66.429 € L 01.07 2 2140/4 32,0 x 12 c c   155,5 9,1 Hymynvirne ArlanIlo AronViima
18:35 0-0-3 3.100 € L 06.11 5 2160/5 32,1  4 c c   19,3 1,4 Karlo Sariannan SaranSaras

3

yht:44 3-1-4 18:21 1-1-1 31,2a 31,4 3.290 € 17:5 1-0-1 32,8 1.300 €

Alvaron

3

27,3aly

27,7ke

8.790 €

6 v prt R Cameron - T Kylliäinen L 13.09 10 2140/8 31,2a  5 c c   14,9 0,4 Syneri Väiste Passikuva
Virpi Maria - Viesker L 23.09 5 2160/4 32,6  7 c c   17,7 1,6 SuvinToivo SörkänSöör Tulipallo
orans musta - orans musta La 22.10 1 2100/5 32,1a  4 c ȼ   9,8 0,3 KosenKimal LiinanMuis Murolii
Åby Horseline Ab, Sverige L 06.11 5 2140/4 33,2  6 c c   6,2 1,9 Karlo Sariannan SaranSaras
La 26.11 6 2100/9 31,5a  hlo7 c c   13,0 4,1 Jaajo LiinanMuis PyöriänWii
Tommi Kylliäinen (aA) L 30.11 2 2180/1 32,7  1 c c   8,5 0,1 Alvaron SuikunChil Sironiikka
Yht:6663 873-816-690 4.756.651 € L 07.12 5 2140/2 31,3a  4 c c   4,6 2,5 SarinanSan LulunLupau SorretunVo
18:614 68-62-65 410.609 € H 19.12 5 2100/2 34,8 x 14 c c   7,6 8,1 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

4

yht:83 6-3-6 18:17 2-1-0 30,1a 30,0 3.080 € 17:7 0-0-0 32,3a 31,4 0 €

Sarinan Sanni

4

27,9ake

29,4ke

12.035 €

10 v prt T A.T. Eko - T Perttunen Lo 30.07 3 2140/4 34,4 x 6 c c   20,2 7,8 KujalanErä Kleopatra Elitloppet
Sikurin Sarina - Kihin-Muisto J Tammimetsä K 02.08 8 2120/5 31,8 x hlo8 c c   71,7 3,0 SalamanKre SissinSisu Ralli-Oliv
pun valk - valk T Perttunen L 23.08 9 2160/5 33,6 x 9 c c   45,1 8,2 Joihovi SissinSisu AdvenTure
Senttaali Oy, Hollola E Suhonen L 06.09 10 2160/7 30,0  2 c c   83,4 0,3 LandenLikk SarinanSan Taika-Tähk
( Kimmo Tinnilä ) Ju Torvinen K 27.09 5 2100/1 30,8  4 c c   16,2 1,9 Maikkis LaksinLyyt Villi-Sihk
Erkki Suhonen (A) E Suhonen M 07.10 8 2100/11 36,6a x 11 c c   57,7 13,1 Bokeripott Iivori Nokeva
Yht:1571 97-117-109 276.567 € F 03.12 1 2140/2 32,5L x 5 c c   19,0 1,5 Mumina FiannanMah PilpoReppu
18:32 1-4-2 5.480 € L 07.12 5 2140/5 30,1a  1 c c   10,1 0,0 SarinanSan LulunLupau SorretunVo

5

yht:35 0-0-12 18:18 0-0-7 30,6a 29,6 3.680 € 17:14 0-0-4 32,9 3.140 €

Wimpy

5

30,6ake

29,6ke

7.340 €

6 v trt T Villihotti - T E Mäenpää M 26.08 5 2120/3 31,9  5 c c   26,7 4,9 Sipisipi Varsova Osla
Wamba - Turo J 07.09 5 2140/11 31,4a  9 c c   42,5 3,3 Taikapassi Caarna Ciesma
sin musta - sin musta T 30.10 5 2120/4 32,5  5 c c   71,2 4,2 Amoriini FiannanMah MetkuMaini
Talli Säkähässäkkä, Jyväskylä M 04.11 3 2140/1 32,5  3 c c   48,1 1,3 VillanParo Sykloni Wimpy
( Maaret Heiskanen ) K 12.11 1 2100/5 30,6a  3 c c   52,8 0,6 Syneri PyöriänSal Wimpy
Tero E Mäenpää (aA) S 23.11 6 2120/2 32,3  10 c c   32,9 4,5 Taikapassi Gillan Tulipallo
Yht:8396 572-672-790 1.774.654 € P 07.12 9 2140/9 30,3  5 c c   52,6 1,0 Hotlinki Valhalla Ruiske
18:299 18-31-31 70.000 € F 16.12 5 2160/11 hpl c c   53,5 - Kuutti Karlo LötensElin

6

yht:48 2-3-5 18:19 0-2-3 28,9a 30,7 3.460 € 17:11 2-1-1 32,0 2.005 €

Ralli-Olivia

6

28,9ake

30,3ke

5.710 €

9 v prt T Vieskerin Vire - R Rikala K 02.08 8 2120/7 30,7  3 c c   44,8 0,5 SalamanKre SissinSisu Ralli-Oliv
Värin-Väläys - Tuli-Kisa Pe 11.08 3 2020/1 hll c c   - Kangster Passikuva MäenHovi
musta valk - musta Ti Tuominen M 29.09 1 2100/10 28,9a  4 c c   29,9 1,2 Syneri Vieskaus Troodon
Rikala Riku & Tapio, Orimattila K 15.10 1 2100/11 30,9a x 6 c c   14,9 2,0 Kilhakka PyöriänWii Vikslena
( Tapio Rikala ) R Rikala L 20.10 2 2140/5 30,5a  4 c c   9,2 0,3 Ani-Aimo SuvinToivo MetkuMaini
Riku Rikala (C) L 06.11 5 2160/4 33,1 x 8 c c   14,5 3,6 Karlo Sariannan SaranSaras
Yht:66 7-6-4 9.775 € L 07.12 5 2140/9 31,6a  6 c c   16,1 3,3 SarinanSan LulunLupau SorretunVo
18:14 0-2-2 2.690 € Ti Tuominen K 20.12 9 2140/1 hpl c c   35,9 - Malakki Murolii Hupsis

7

yht:62 6-7-3 18:11 3-3-0 28,4a 27,9 6.850 € 17:3 0-0-0 32,4a 32,6 0 €

Valon Veeni

2160:1

27,9ake

27,9ke

14.260 €

8 v prt R Otteen Oskari - Jani Huusko La 12.08 5 2140/5 31,7  1 c c   61,1 0,8 ValonVeeni KosenKimal SärkänSäll
Viulan Valo - Vokker L 23.08 9 2160/6 30,6  4 c c   14,8 1,7 Joihovi SissinSisu AdvenTure
hopea musta - musta L 30.08 2 2140/5 30,6a  1 c c   8,8 0,3 ValonVeeni Tulipallo Syneri
Laakso Mirja & Tupala Jukka, Hämeenlinna F 02.10 5 2140/4 28,9 x 2 c c   15,5 0,4 Pelipiste ValonVeeni Vekraus
H 10.10 7 2100/5 28,4a  1 c c   4,3 0,8 ValonVeeni Teilor Tulipallo
Jani Huusko (A) L 20.10 10 2140/2 27,9  9 c c   11,0 1,5 Vappuäijä Sisu-Syke Pelipiste
Yht:301 17-21-22 49.342 € J 26.11 2 2140/4 29,2a  2 c c   7,5 0,0 Draken ValonVeeni Vilokkinen
18:66 7-7-5 18.840 € T 11.12 7 2100/4 30,8a  10 c c   21,1 4,4 Hyvännäköi Rikastuva SiporinSan

8

yht:52 6-7-11 18:18 2-1-5 28,3a 28,5 3.650 € 17:18 4-4-3 29,9a 31,0 6.435 €

Melkeri

2

28,3ake

28,0ke

14.290 €

7 v prt R Linkori - Ja Ripatti K 08.09 5 2120/6 30,6 x 10 c c   15,5 5,7 MultiTähti Villi-Sihk Hulmuska
Mejun Bella - Ville-Vikkelä J 21.09 6 2160/6 32,6 x 3 c c   16,8 2,1 PäivänPoke Onnetööri Melkeri
sin valk kelt - valk M 21.10 6 2100/1 28,3a  6 c c   23,1 2,5 Onnetööri Hulmuska Hulluduuna
Anni Sormunen, Mikkeli Ku 29.10 2 2100/10 29,1a  3 c c   23,3 1,0 Valtori Onnetööri Melkeri
( Anni Sormunen ) H 10.11 3 2100/12 29,5a  5 c c   16,6 1,2 Voima-Simo IlonVilist Carmeniina
Jani Ripatti (A) J 17.11 4 2140/1 30,1a  2 c c   8,1 0,0 Cometar Melkeri SiinanTäht
Yht:583 23-39-49 78.704 € Ku 03.12 2 2100/8 31,5a  3 c c   10,8 0,5 Sisu-Syke MattilanUr Melkeri
18:40 2-2-6 4.420 € H 19.12 5 2120/2 30,3  3 c c   7,4 0,4 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

9

yht:59 2-7-7 18:19 0-5-2 28,5a 28,2 5.390 € 17:13 1-0-0 30,1a 30,0 2.730 €

Carmeniina

3

26,1aly

28,2ke

12.120 €

9 v prt T Viesker - A Laaksonen L 01.10 3 2140/9 28,5a  4 c c   32,7 1,9 Hulluduuna Terroristi VeeranVend
Viroliina - Vinkaus K 15.10 5 2100/10 -a  hpl c c   14,3 - JasunVelho IlonVilist Vivanter
musta sin - sin H 31.10 3 2100/7 29,7a  4 c c   9,5 0,8 Packer Lennoxara IlonVilist
Jasnibs Ky, Kärkölä H 10.11 3 2100/6 29,0a  3 c c   16,7 0,2 Voima-Simo IlonVilist Carmeniina
( Pertti Karhu ) L 19.11 3 2140/7 28,7a  2 c c   26,2 0,0 Hyvännäköi Carmeniina Rikastuva
Arto Laaksonen (aA) K 02.12 5 2100/1 33,1  11 c c   4,0* 4,7 WillenVapp Tulipallo Sakarin
Yht:10275 854-955-957 2.115.907 € L 13.12 5 2160/6 30,0  4 c c   9,4 1,0 Runoneito Hulluduuna Carda
18:416 37-36-40 100.290 € H 19.12 5 2120/9 30,7  11 c c   14,6 1,3 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

10

yht:72 3-4-5 18:19 1-2-2 28,8a 28,7 4.320 € 17:17 1-2-0 29,6 3.950 €

Pöllikuski

4

28,8ake

28,7ke

10.435 €

9 v prt R Joihuri - V Laakkala L 10.06 5 2160/1 28,7  7 c c   56,4 4,3 Larsman NugaRols Carmeniina
Tähti Pako - Tähen Muisto Ha Torvinen T 19.06 9 2100/3 30,0  2 c c   21,5 0,3 LintanLikk Pöllikuski UnnanTähti
sin - musta L 01.07 2 2160/9 29,7  10 c c   50,4 6,0 Hymynvirne ArlanIlo AronViima
Ville Laakkala, Nastola V Laakkala L 28.10 6 3180/4 30,9  5 ȼ c   37,4 2,1 Karlo Cometar AdvenTure
Te Keskitalo H 07.11 8 3100/7 31,9 x 9 ȼ c   15,5 3,1 Onnetööri ErikaKulta Hilipee
Ville Laakkala (C) T 13.11 6 2100/2 29,9 x 4 c c   39,1 1,1 Onnetööri Villiäijä Mustamani
Yht:55 1-3-0 4.820 € V Laakkala H 28.11 6 2120/1 30,7  7 c c   67,2 1,2 Hyvännäköi Karlo FiannanMah
18:15 1-2-0 2.220 € H 19.12 5 2140/3 29,8  8 c c   60,2 1,1 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

11

yht:22 5-3-0 18:0 0-0-0 0 € 17:3 1-0-0 27,3a 29,1 1.100 €

Patriootti

5

27,2ake

26,5ke

9.915 €

7 v prt R Pauskeri -  
Darla - Pysteri  
vihr musta - musta  
Toni Juusola, Liminka

POISSA

 
( Kaisa Tupamäki-Kukkamo )  
Tapio Perttunen (aA)  
Yht:47367 5566-4927-4466 16.448.140 €  
18:1013 132-105-100 610.546 €  

12

yht:70 7-5-2 18:18 2-1-0 29,3a 30,3 4.730 € 17:9 0-1-1 31,3a 30,5 1.250 €

Packer

6

27,1ake

28,1ke

14.620 €

10 v prt R Viesker - A Moilanen J 25.08 4 2140/9 31,5a  6 c c   38,6 3,2 Vappuäijä Sisu-Syke Rojaali
Kiikun Packa - Poika-Luomus M Forss M 07.10 8 2100/5 31,4a  6 c c   14,1 2,3 Bokeripott Iivori Nokeva
musta valk pun - musta pun K 15.10 5 2100/7 -a  hpl c c   28,7 - JasunVelho IlonVilist Vivanter
Kortelainen Antti & Pirjo & Pöyhönen Tanja, Kouvola H 31.10 3 2100/11 29,3a  1 c ȼ   16,7 0,2 Packer Lennoxara IlonVilist
( Pertti Niveri ) H 10.11 3 2100/10 29,4a  4 c c   4,6 1,1 Voima-Simo IlonVilist Carmeniina
Mika Forss (dA) H 28.11 6 2120/2 hpl c c   20,1 - Hyvännäköi Karlo FiannanMah
Yht:27089 3672-3028-2751 17.892.438 € L 13.12 5 2160/5 36,1 x 12 c c   12,7 14,2 Runoneito Hulluduuna Carda
18:1510 232-198-140 1.548.824 € H 19.12 5 2120/8 30,5  6 c c   17,1 0,9 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

13

yht:85 4-7-2 18:12 1-2-0 30,3a 29,6 4.000 € 17:12 0-1-0 31,4 410 €

Moido

7

29,5ake

29,4ke

9.614 €

9 v prt R Joihuri - Tu Pakkanen Jo 12.02 4 2140/4 30,7a x 5 c c   15,3 2,7 KopranSuha N.P.Villar N.P.Turbo
Viluelli - A.P. Vili E Holopainen La 24.02 8 2100/11 31,0a  2 c c   17,0 0,1 Faitteri Moido ViehkoVenl
sin musta hopea - sin musta hopea A Moilanen Jo 03.03 7 2140/9 hpl c c   27,1 - KopranSuha PiskonPout Loonastast
Keijo Juntunen, Hankasalmi E Holopainen K 17.03 8 2100/2 30,3 x 9 c c   12,5 3,5 Marmardu IssakanPou Julmin
( Keijo Juntunen ) L 29.03 1 2160/5 30,1 x 8 c c   14,2 1,0 AarteenEts Carmeniina Agassi
Henri Bollström (bA) K 19.04 9 2100/5 30,3a x 6 c c   11,3 3,3 LiipanToiv Hulluduuna T.T.Rokuli
Yht:10887 1070-1051-957 3.483.195 € A Moilanen F 28.04 7 3140/4 hpl c c   34,0 - Tuviker VirinVihto Huvimeno
18:969 117-82-92 483.504 € J Ruotsalainen Ku 03.12 2 2100/11 32,1a  6 c c   56,3 1,8 Sisu-Syke MattilanUr Melkeri

14

yht:49 5-5-6 18:11 0-3-2 29,0a 29,3 4.910 € 17:2 0-0-0 29,0 160 €

Ilon Vilistys

8

27,0ake

27,0ke

14.892 €

8 v prt O Valtraus - M Simola R 09.07 8 2100/4 30,7a x 4 c c   11,2 1,4 Popedia KanjoninKu Tosi-Tonni
Ilon Heliste - Jaloste Tk 20.07 5 2100/2 32,6a x 8 c c   6,0 4,2 Popedia Syneri TaftinLain
sin hopea valk - valk F 02.10 5 2140/3 30,7 x 11 c c   33,6 4,4 Pelipiste ValonVeeni Vekraus
Matti Simola, Hämeenlinna K 15.10 5 2100/9 30,7a  2 c c   37,8 0,4 JasunVelho IlonVilist Vivanter
H 31.10 3 2100/1 29,5a  3 c c   12,7 0,3 Packer Lennoxara IlonVilist
Matti Simola (A) H 10.11 3 2100/11 29,0a  2 c c   33,7 0,1 Voima-Simo IlonVilist Carmeniina
Yht:391 29-27-24 41.552 € H 28.11 6 2120/3 30,2  5 c c   21,9 0,3 Hyvännäköi Karlo FiannanMah
18:15 0-4-2 5.510 € H 19.12 5 2120/10 30,2  2 c c   7,3 0,2 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

15

yht:95 1-8-4 18:25 0-3-2 28,7a 29,3 4.660 € 17:27 0-3-0 28,8a 30,9 1.860 €

Ahon Taika

9

28,7ake

29,1ke

9.640 €

9 v prt T Viesker - V Tenkanen H 19.09 5 2100/7 29,3  8 c c   46,9 1,9 SantamaanN Pelipiste MyllynVili
Törmän Tiuku - Luomus Jr K 27.09 5 2120/2 30,0  5 c c   62,6 1,9 Maikkis LaksinLyyt Villi-Sihk
sin valk - valk F 02.10 5 2160/5 32,1  14 c c   115,7 9,1 Pelipiste ValonVeeni Vekraus
Taika Team, Kirkkonummi H 10.10 7 2100/6 29,9a  6 c c   122,9 3,0 ValonVeeni Teilor Tulipallo
H 17.10 5 2100/7 29,8  7 c c   117,1 2,2 Passikuva Vinhatuuri EetuRols
Vesa Tenkanen (B) F 29.10 5 2140/8 -a x k c c   86,9 - EetuRols JasunVelho VeeranVend
Yht:158 9-11-6 13.617 € F 23.11 6 2140/4 32,7  2 c c   72,1 1,1 JasunVelho AhonTaika Voitto-Aat
18:23 0-3-1 4.020 € H 19.12 5 2120/1 31,7  13 c c   43,6 3,3 UnnanTähti IlonVilist Melkeri

16

yht:42 2-2-1 18:9 0-0-0 28,7 0 € 17:12 1-1-1 29,6a 29,5 6.950 €

Usko Eevertti

2180:1

27,0ake

28,7ke

12.700 €

6 v vprt O Pikku-Pertti - P Puikkonen Lo 28.05 6 2140/8 hll c c   39,6 - ErikaKulta ToskanVirk LiipanToiv
Keiman Santra - Santeri Dahlia F 06.07 6 2140/4 hll c c   12,1 - Rankkari Villiäijä Kiirilla
kelt sin - kelt Jm 07.07 6 2100/1 hll c c   14,8 - Julmin HerraHopo Runoneito
Talli Taivas Varjele, Tammela H 18.07 21 2140/1 32,9 x kl c c   hyv 30,4 DerinHigh UskoEevert
R 05.08 8 2120/2 hll c c   22,3 - Trendi Jemmatar AhonTaika
Pertti Puikkonen (aA) H 15.08 21 2100/1 32,9  kl c c   hyv - UskoEevert
Yht:38311 3146-3399-3518 8.464.055 € H 29.08 2 2160/1 29,3 x 10 c ȼ   25,1 2,8 PiispalanH Rikasson Piimä
18:367 27-20-32 108.577 € P Korpi H 12.09 5 2160/1 35,0 x 14 ȼ c   64,2 14,7 Teilor AhonTaika Tulisin