Käsiohjelma, 14.8.2020 15:30 Lahti, Jokimaa

5. lähtö klo 16:51 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 4500 e + 20 m/ 3000 e. enintään 7500 e Tammat 20m hyv. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)

Ratanumero = 03

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 Koe1   Seuraava lähtö

1

yht:26 2-0-2 20:4 0-0-0 31,1a 35,4 0 € 19:8 0-0-0 35,6a 32,8 400 €

Mopoli

2140:1

31,1aly

31,2ke

4.420 €

11 v prt T Liising -  
Rajali - Vokker  
pun valk - valk  
Ari P Lehtonen, Nastola

POISSA

 
( Virve Lehtonen )  
Erkki Suhonen (A)  
Yht:1582 97-118-109 277.277 €  
20:9 0-1-0 510 €  

2

yht:20 3-2-0 20:8 1-0-0 32,9a 31,5 1.525 € 19:9 1-2-0 32,6 1.700 €

Telman Venla

2

32,9ake

31,5ke

4.325 €

8 v vprt T Joihuri - M Iltanen Tk 15.09 2 2100/8 37,7 x 11 c c   60,8 16,0 Bilettäjä Vastatuuli LavalRols
Muistelma - Sipori P 03.01 3 2100/3 37,6a  1 c c   13,5 0,0 TelmanVenl VeliPollea Viapor
vihr valk.teksti - valk H 26.02 5 2120/1 32,9a  5 c c   22,9 3,8 Hujake KoivunTuis Mitori
Telma Talli, Vihti F 06.03 5 2140/2 32,6  7 c c   18,3 1,3 LydiaAria KauniinRoh VilliVilpe
Tk 27.05 1 2120/1 32,3  6 c c   26,5 5,3 Valeriana Bebe VilliVilpe
Marjukka Iltanen (aB) Tk 09.06 3 2140/1 32,7 x 9 c c   30,5 8,1 Jylhäsäde Ekosalama Bebe
Yht:383 19-24-25 32.642 € Tk 13.07 6 2100/2 31,5  7 c c   62,3 5,7 Arkenttiin VietävänVi HallanPoik
20:14 1-1-0 2.575 € P 04.08 10 1600/7 33,4a x 7 c c   48,2 14,5 Vastatuuli VilmerMyrb VauhtiTepp

3

yht:60 2-1-2 20:6 0-0-0 29,8a 29,3 340 € 19:10 0-1-1 32,1a 30,0 1.180 €

Mylverin Repekka

3

29,8ake

29,3ke

4.760 €

9 v klm T Humeeti - J Nylund R 11.8.2019 5 2600/10 -a  hll c c   14,2 - MiranSiru Lunkipoika LavalRols
Suvinella - Suvin-Sälli R 18.08 10 2100/4 - x k c c   40,7 - MiranSiru KanjoninKu Lumo-Pekun
sin hopea - sin L 29.08 8 2160/3 hll c c   69,7 - Drillari HissunMaht Erkkaus
Kolme Hevosta Tmi & Nylund Thelma, Loppi F 13.09 21 2200/4 kl c c   hll - ChipMalibu ComancheXO ZaraTaj
R 28.06 21 2140/1 33,8  kl c c   hyv 28,1 ElsaTheSno UniqueSunr MylverinRe
Jari Nylund (A) L 03.07 3 2140/3 31,9 x 11 c c   40,5 8,5 MerenMaini Arkenttiin Kastehelme
Yht:367 51-18-15 144.707 € F 10.07 8 1640/11 31,0a x 9 c c   19,8 2,3 VilmanVilp TuulanVili Elevis
20:18 1-0-1 1.910 € H 29.07 2 2120/8 30,8a  8 c c   92,6 1,8 Ukkoherra Passio Usvattava

4

yht:23 0-5-4 20:17 0-4-4 29,3a 28,8 4.550 € 19:6 0-1-0 35,0 550 €

Friiviri

4

29,3akp

28,8ke

5.100 €

6 v trt T Franko - P Niveri L 06.02 9 2140/1 35,0  2 c c   5,0 0,4 Kuuranking Friiviri Joseri
Kuviri - Soviiri Ha Torvinen M 22.02 1 2100/1 35,5  3 c c   8,8 0,9 AamosHem Orpo-Pimu Friiviri
sin valk - valk La 02.03 3 2100/5 32,4a x 2 c c   4,6 0,4 KoivunTuis Friiviri Maisakaari
Marttila Juha & Katja, Hamina Mar Heikari H 11.03 9 2120/2 hpl c c   26,8 - Hujake SuikunChil Kemppeli
( Katja Marttila ) P Niveri K 27.06 1 2100/1 28,8  9 c c   38,0 3,8 Hiioppi HelkanToiv TaftinTäht
Pertti Niveri (aA) L 03.07 3 2140/5 32,9  12 c c   42,7 10,8 MerenMaini Arkenttiin Kastehelme
Yht:10610 612-738-937 1.507.576 € M 23.07 10 2100/11 29,9a  4 c c J 82,4 3,0 VirinUrho Hymeri HuvinAihe
20:67 3-4-5 10.625 € R 26.07 5 2100/1 31,4  3 c c J 14,7 1,2 Arkenttiin Varjotuuli Friiviri

5

yht:32 5-3-4 20:6 0-0-0 29,6 460 € 19:0 0-0-0 0 €

Tutun Tyttö

2160:1

27,6ake

27,8ke

7.750 €

13 v rt T Jänkä-Jussi - O Käsnänen Tk 13.3.2017 10 2100/7 37,7  10 c c   9,3 5,8 Konrad VallunVire PappanPara
Simolan Tutu - Viltter T 4.4.2017 1 2120/7 30,0  3 c c   27,7 0,6 EtulanEeri Vilox TutunTyttö
sin kelt - sin kelt F 17.4.2017 4 2140/12 30,6a  8 c c   19,4 3,2 Tuli-Rubii Julmin Valppaus
Kankainen Seppo & Önne, Hämeenlinna A Hammar Km 25.6.2017 9 1600/11 31,6a  3 c c   10,6 2,0 VaulamminH Villivoima TutunTyttö
( Seppo Kankainen ) A Moilanen T 24.10.2017 8 1600/2 27,9a  6 c c   8,8 0,8 VempunValt Viriteri Suviruusul
Mikko Huttunen (bA) Mi Huttunen F 03.06 21 2140/1 35,0 x kl c c   hyv 4,4 LarvanHert Aika-Sinko Vexi
Yht:3416 303-307-339 912.024 € K Venäläinen L 03.07 3 2160/3 29,8  5 c c   30,0 5,8 MerenMaini Arkenttiin Kastehelme
20:49 2-4-6 9.300 € Mi Huttunen R 26.07 5 2120/5 30,9  7 c c   28,4 2,0 Arkenttiin Varjotuuli Friiviri

6

yht:15 2-7-5 20:10 2-4-3 28,5a 28,1 5.300 € 19:5 0-3-2 33,9 1.536 €

Bebe

2

28,5ake

28,1ke

6.836 €

6 v prt T Lars - J Vaittinen F 09.02 1 2200/2 33,8  1 c c   5,9 1,2 Bebe Villituisk Kronski
Hillomunkki - Turon Loppi T 18.02 9 2120/5 33,3  1 c c   3,0 0,1 Bebe Orpo-Pimu Hepuliina
pun valk v - valk T 10.03 1 2120/3 33,5  3 c c   7,9 2,4 Sillankorv SofiannaPe Bebe
Vaittinen Jouni & Juha, Kylmäkoski Tk 27.05 1 2120/2 29,9  2 c c   5,4 0,1 Valeriana Bebe VilliVilpe
Tk 09.06 3 2140/4 29,2  3 c c   9,9 0,6 Jylhäsäde Ekosalama Bebe
Jouni Vaittinen (B) T 30.06 9 2100/5 28,5a  2 c c   5,3 1,8 TapsanToiv Bebe KauniinRoh
Yht:749 31-59-75 76.031 € F 17.07 5 2160/4 32,4  4 c c   5,5 0,8 PilpoReppu Passio Aika-Sinko
20:10 2-4-3 5.300 € Tk 24.07 7 2140/4 30,4  3 c c   12,4 1,2 Briljantti Erkkaus Bebe

7

yht:31 3-2-3 20:4 0-1-0 27,9a 500 € 19:19 2-1-2 31,5a 28,6 4.060 €

Jukolan Justiina

3

27,9aly

28,6ke

5.500 €

8 v rt T Sipori - E Holopainen J 20.09 5 2140/7 31,5a  8 c c   16,1 1,8 KuunObelik Rantanieme Lumi-Olive
Peliska - Viesker P Vehviläinen La 14.10 2 2100/6 33,6a  5 c c   11,8 3,9 OiEmma R.R.Kisu EnergiaUrh
sin harm valk - sin valk Tu Pakkanen Jo 18.11 1 2140/2 36,4L  5 c c   7,7 3,2 HelmenHumu PyöriänTop Rapsodi
Leif Hedman, Rantasalmi He Bollström J 09.12 1 2140/9 34,1a  4 c c   32,5 2,3 IssakanVal Kapeneva Tatriina
( Leif Hedman ) Ku 16.12 3 2100/8 32,7a  3 c c   21,0 0,3 Liisi-Juul LarvanIisu JukolanJus
Jani Ruotsalainen (aA) J 26.12 3 2140/5 34,3  11 c c   22,3 3,6 MontsanVip SavonSanna EllinKaram
Yht:13270 1633-1444-1259 4.177.302 € T Okkolin J 25.05 10 2140/2 32,5a  5 c c   54,0 4,7 Volsuma LulunTaika MaatianTäh
20:461 52-42-50 141.970 € J Ruotsalainen M 08.08 3 1600/1 27,9a  2 c c   17,1 0,2 HuvinAihe JukolanJus Jänkä-Ukko

8

yht:18 6-1-1 20:5 3-0-1 30,6a 28,3 3.915 € 19:3 1-1-0 35,9a 31,1 1.200 €

Hali Rols

4

30,6ake

28,3ke

7.775 €

8 v rn T Turon Into - P Kontinen La 7.6.2018 10 2160/3 32,6  9 c c   58,9 5,9 CiiranTäht Tupla-Siro KanjoninKu
Apassin Kulta - Apassi Ku 24.9.2018 9 2120/8 - x k c c   65,4 - Tuisku-Hel Tähtiliisu SallanTuul
sin valk kelt - sin Jo 1.5.2019 2 2200/3 31,1  1 c c   20,1 0,6 HaliRols Sopu-Ellu TuurinTaik
Pekka Kontinen, Puumala M 20.6.2019 9 2120/1 33,5 x 12 c c   25,1 12,5 Rantanieme Touhotin RiksunKing
( Pekka Kontinen ) Ps 5.7.2019 5 2100/3 35,9a x 2 c c   5,1 HehkeäHell HaliRols AlmanInto
Pekka Vehviläinen (aA) P Vehviläinen Jo 29.06 4 2140/1 28,6  1 c c   6,2 0,1 HaliRols Rapsodi VirinUrho
Yht:17021 1117-1214-1269 1.762.296 € P Puikkonen Kt 11.07 1 2140/3 28,5  1 c c   2,1* 0,9 HaliRols Krios Wanttera
20:217 14-11-23 32.390 € P Vehviläinen Vi 24.07 2 2160/11 30,6  1 c c   1,9* 1,2 HaliRols VillinViks Boveri

9

yht:25 1-3-2 20:8 0-1-0 29,5a 28,8 930 € 19:12 1-2-2 29,9 3.150 €

Vonkari

5

29,5ake

28,8ke

4.280 €

6 v vrt O Sipori - J Lindroos F 20.08 5 2140/4 33,7 x 10 c c   3,7* 6,2 HissunMaht Y.P.Son LavalRols
Passin Liina - Apassi Tk 15.09 2 2100/3 hpl c c   10,3 - Bilettäjä Vastatuuli LavalRols
musta - musta H 25.09 1 2140/5 31,4 x 5 c c   7,2 1,9 Bilettäjä ELTimotei Kromaus
Juha Lindroos, Salo H 09.10 2 2140/2 31,0 x 4 c c   6,6 2,8 IssakanVal Kemppeli ViksuVilpe
F 03.06 1 2180/6 32,4 x 7 c c   7,8 3,1 Vauhti-Vei VilliVilpe SarlotanHe
Juha Lindroos (C) R 14.06 10 2140/3 hll c c   10,0 - Arkenttiin Aika-Sinko Jäpikäs
Yht:26 1-3-2 4.280 € F 17.07 5 2140/3 hll c c   15,3 - PilpoReppu Passio Aika-Sinko
20:8 0-1-0 930 € Tk 24.07 7 2120/3 31,8  5 c c   34,1 2,4 Briljantti Erkkaus Bebe

10

yht:41 2-1-5 20:11 0-0-1 30,5a 30,1 785 € 19:6 0-0-0 32,9a 32,8 100 €

Veetin Ralli

6

28,4aly

30,1ke

5.257 €

12 v prt T Turo - V Herttua Pe 23.02 3 2140/2 34,9  5 c c   5,9 KujanpäänJ EkinToive ViksuVilpe
Sato-Pilvi - Uno T 25.02 3 2120/3 33,3  4 c c   46,3 4,8 Hepuliina SofiannaPe Satavarma
pun valk musta - musta F 16.03 4 2140/8 33,7a  4 c c   103,2 1,3 Mitori Ekosalama KauniinRoh
Karita Kotikulma, Sipoo T 30.06 9 2100/2 31,6a  10 ȼ c   65,0 8,3 TapsanToiv Bebe KauniinRoh
( Karita Kotikulma ) F 10.07 8 1640/3 30,5a  4 ȼ c   17,0 1,6 VilmanVilp TuulanVili Elevis
Miia Salminen (A) F 17.07 5 2160/1 32,5 x 5 ȼ c   49,6 1,2 PilpoReppu Passio Aika-Sinko
Yht:124 13-5-10 21.324 € M Salminen R 26.07 5 2100/7 32,0  hlo9 ȼ c   51,7 2,6 Arkenttiin Varjotuuli Friiviri
20:35 6-3-3 10.110 € Px 07.08 5 2020/1 30,8  3 c c   0,3 Porttikall ELTimotei VeetinRall

11

yht:32 9-6-3 20:11 4-2-1 27,4a 28,0 5.580 € 19:8 0-2-1 33,6a 31,5 695 €

Lentoemo

7

27,4ake

28,0ke

9.250 €

7 v trt T I.P. Lento - J Honkonen Hr 31.08 9 2100/3 35,1a  8 c c   7,5 17,5 JamasVilme Vatrik Delling
Tuumaus - Viesker Su 09.06 3 2100/1 31,4  3 c c   10,2 1,2 VuaranVele EkoriÄssä Lentoemo
valk pun musta - pun valk sin Ku 18.06 10 2100/11 31,2a  5 c c   6,9 3,1 Rapsodi Kotirannan Vauhtipoku
Hanna Kaihlajärvi, Saarijärvi S 28.06 8 2120/3 29,9  hyl3 c c   46,2 2,1 HelkanUrho Jylhäväre Salaliitto
( Jaakko Honkonen ) T 07.07 5 2120/6 30,3  2 c c   16,2 0,5 Arkenttiin Lentoemo Jylhäväre
Iikka Nurmonen (bA) Su 14.07 5 2100/6 31,0  1 c c   2,8* 2,5 Lentoemo Myrsky-Yön TellunVisu
Yht:6365 921-669-606 4.504.435 € I Nurmonen T 21.07 5 2100/8 28,0a  1 c c   3,7 0,0 Lentoemo PilpoReppu Tutuks
20:436 80-40-42 549.585 € H 05.08 9 2120/11 27,4a  6 c c   10,1 0,7 Arkenttiin Larkko IssakanVal

12

yht:90 2-6-5 20:5 0-0-0 31,4 100 € 19:9 0-0-0 32,4a 30,4 360 €

Reissari

2180:1

27,3aly

28,2ke

7.047 €

10 v prt R Voitokas - I Loponen F 04.10 7 2140/4 hll c c   52,2 - PiirronTui KipinäRols Annan
Meka-Potku - Pysteri Tk 13.10 9 2120/5 33,3 x hlo8 c c   27,8 1,9 Edustava AhonTaika Kisari-Nop
musta - musta F 20.10 5 2160/9 30,4  4 c c   59,7 1,6 Bilettäjä Kartos ViksuVilpe
Ilkka Loponen, Salo T 29.10 5 2120/6 31,0  8 c c   56,3 1,1 HissunMaht JasunIlo Suloviima
Tk 08.11 5 2120/7 31,9 x 6 c c   18,7 4,9 Hollaus Mumina Firello
Ilkka Loponen (B) H 16.11 1 2120/9 32,4a  6 c c   37,8 1,6 Bilettäjä OjalanVilk Vappujätkä
Yht:149 3-9-7 8.665 € Tk 09.06 10 2100/5 31,4 x 6 c c   92,4 2,4 MiranSiru AntinHelmi Verna-Illu
20:5 0-0-0 100 € Tk 15.06 7 2600/6 -a  hll c c   22,5 - MiranSiru H.V.Tureks OhranKarpa

13

yht:107 2-7-4 20:16 0-1-0 30,9a 29,8 765 € 19:17 0-0-0 30,1a 31,6 730 €

Susan Prinssi

2

29,3ake

29,8ke

7.201 €

15 v prt R Apassi - Ke Granqvist F 06.03 5 2160/3 31,9  8 c c   58,1 1,5 LydiaAria KauniinRoh VilliVilpe
Suikun Susanna - Suikku T 15.03 3 2100/1 30,9a  2 c c   42,9 0,1 Velhomies SusanPrins TilunTaru
viol valk hopea - viol Tk 09.06 10 2100/2 hpl c c   53,3 - MiranSiru AntinHelmi Verna-Illu
Granqvist Kenneth & Silja, Siuntio Tk 26.06 7 2100/7 hpl c c   143,5 - MiranSiru Hollaus OhranKarpa
P 03.07 9 2140/3 30,2  11 c c   111,4 5,2 PilpoReppu HallanPoik AurauksenP
Kenneth Granqvist (B) Tk 13.07 6 2140/1 30,3  10 c c   242,4 6,9 Arkenttiin VietävänVi HallanPoik
Yht:78 1-2-1 2.585 € H 22.07 5 2120/4 32,0 x 13 c c   157,2 7,1 VietävänVi Kastehelme ELTimotei
20:16 0-1-0 765 € Pe 08.08 6 2140/1 33,0 x 4 c c   0,8 Sipisipi VälkynVesk Tuuskanen

14

yht:60 4-3-3 20:11 0-1-2 29,2a 29,0 1.015 € 19:16 0-2-1 32,2a 30,6 2.360 €

EL Timotei

3

29,2akp

29,0ke

6.543 €

11 v prt R El Vihuri - Mi Huttunen L 30.12 2 2140/7 35,8a x 6 c c   8,5 1,4 Karhotti IntonRilla Kastehelme
Lirusilmä - Ulrik F 31.12 3 2200/1 34,8  7 c c   14,7 7,4 Mitori LevotonTuh EdithHalm
musta pun - valk R Saarinen F 13.06 9 1640/3 -a  hll c c   52,2 - Mitori VilliVilpe Palopäälli
Raija Saarinen, Lohja F 10.07 8 1640/2 30,9a  8 c c   66,8 2,2 VilmanVilp TuulanVili Elevis
F 17.07 5 2160/9 32,7 x 7 c c   73,2 1,6 PilpoReppu Passio Aika-Sinko
Raija Saarinen (C) H 22.07 5 2120/6 29,0  3 c c   84,6 0,7 VietävänVi Kastehelme ELTimotei
Yht:149 5-7-3 8.492 € R 26.07 5 2140/1 31,0  10 c c   45,2 4,0 Arkenttiin Varjotuuli Friiviri
20:13 0-1-2 1.085 € Px 07.08 5 2040/4 29,8  2 c c   0,0 Porttikall ELTimotei VeetinRall