Käsiohjelma, 27.9.2020 13:00 Tornio, Laivakangas

2. lähtö klo 13:27 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m MERI-LAPIN MAATALOUSNEUVOS p. 3000 e + 20 m/ 1000 e. enintään 7000 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)

Ratanumero = 18

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Seuraava lähtö

1

yht:18 1-1-5 20:8 1-0-1 35,5 1.320 € 19:10 0-1-4 39,0 680 €

Tuisku-Taika

2100:1

35,5ke

2.000 €

5 v tprt T Tuisku-Topi - S Raitala O 07.11 2 2120/3 39,8  3 c c   7,4 3,2 Satavarma SialiaSial Tuisku-Tai
Kitron Lento - Hilurin Lento K Alapekkala To 01.03 2 2120/5 37,8  3 c c   13,1 3,0 RiksunTäht IsosalonKi Tuisku-Tai
vihr valk orans - valk vihr M Jaara Y 08.03 2 2100/6 39,2  5 c c   2,4* 2,9 TouhoTähkä RoihuRols Kuusiranta
Tuisku Talli, Taivalkoski To 15.03 1 2120/4 38,0  1 c c   4,1 1,5 Tuisku-Tai Jervjenta Anitar
( Veli Vähäkuopus ) Y 05.06 5 2100/5 35,5  5 c c   7,0 6,3 HissunPame AarianEste RiutanTaik
Ville Pohjola (bA) Kj 13.06 1 2100/3 38,9  8 c c   13,1 17,0 PassinLiin Mustasukka EssinSäväy
Yht:4469 430-410-441 1.101.296 € V-P Toivanen Kj 16.07 9 2120/3 39,2  13 c c   24,6 17,5 Sanahelinä RiksunTäht Tähteys
20:594 71-65-70 231.835 € S Raitala O 20.07 1 2180/4 36,3  10 c c   14,3 14,7 Turpeinen Sintukka Meno-Wille

2

yht:21 0-3-2 20:12 0-1-0 33,2 930 € 19:9 0-2-2 38,0 1.100 €

Sialia Sialis

2

33,2ke

2.030 €

5 v rt T Sipori - M Jaara O 06.12 2 2160/1 40,0 x 9 c c   7,5 6,7 Humu-Venla TörmänOhju Vipella
Filmitähti - Santeri Dahlia O 17.12 2 2140/1 40,2 x 11 c c   21,2 12,9 Asfalttiso PelinSälli Vipella
vihr valk - vihr valk O 22.06 1 2160/6 36,7  6 c c   47,1 3,1 RiksunSham SippitiliR UljasEljas
Hellman Sari & Markko Ahti, Kemi H Ranta Ro 06.07 1 2140/1 36,9  7 c c   32,1 7,7 RiksunTäht KäpylänJus Anitar
( Sari Hellman ) To 25.07 1 2140/2 hll c c   21,4 - Helmi-Huki Hurjalento SaranVelit
Hanna Ranta (bA) O 10.08 4 2160/3 33,2  8 c c   184,9 4,7 Uhmapeli Core Mutti-Antt
Yht:1062 109-93-102 249.752 € To 28.08 9 2100/1 34,4  2 c c   3,9 0,5 NiemenJuli SialiaSial JärnäsJopl
20:44 5-5-2 13.705 € Ro 06.09 1 2120/5 35,5 x 8 c c   16,2 5,1 Anitar Juhannes NaapurinKa

3

yht:17 1-0-4 20:9 1-0-3 35,1a 33,1 2.240 € 19:8 0-0-1 37,1 750 €

Anitar

3

35,1ake

33,1ke

2.990 €

6 v prt T Franko - H Romsi To 15.03 1 2120/2 38,8  3 c c   20,1 1,6 Tuisku-Tai Jervjenta Anitar
Iinesker - Viesker Ro 06.06 1 2180/1 36,4  4 c c   25,0 1,5 R.R.Patrii LövabosJul UljasEljas
musta kulta pun - musta Ke 28.06 1 2100/1 37,4  7 c c   27,2 15,4 Jasker LarvanUrho Pranko
Henna Romsi, Tervola Ro 06.07 1 2140/6 33,9  3 c c   64,2 1,2 RiksunTäht KäpylänJus Anitar
Ro 03.08 10 2100/3 33,2  5 c c   15,8 1,4 RiksunTäht SaranVelit VirinKarpa
Henna Romsi (bA) To 28.08 9 2120/3 34,2 x 4 c c   18,2 2,1 NiemenJuli SialiaSial JärnäsJopl
Yht:458 16-33-55 58.870 € Ro 06.09 1 2120/1 33,1  1 c c   20,4 0,3 Anitar Juhannes NaapurinKa
20:21 2-2-5 5.070 € O 21.09 3 2120/2 35,1a x 3 c c   8,8 6,6 Utumor PyryViljam Anitar

4

yht:20 0-1-1 20:8 0-0-0 34,5 200 € 19:10 0-1-1 37,3a 35,6 1.340 €

Tuulten Taika

4

37,3ake

34,5ke

1.610 €

7 v vrt T Vauhti-Ville - He Mäkinen O 20.9.2019 2 2140/4 37,0  4 c c   7,8 1,3 RoihuRols ÄitinPoika Hikkari
Piinarin Viiva - Vokker Ro 28.9.2019 1 2160/1 36,8  2 c c   12,0 0,8 Säestäjä TuultenTai R.R.Santer
vihr pun - vihr pun valk To 15.03 1 2160/1 39,3 x 7 c c   17,3 6,7 Tuisku-Tai Jervjenta Anitar
Mäkinen Henri & Tommi, Keminmaa Ro 06.07 1 2140/5 hll c c   19,7 - RiksunTäht KäpylänJus Anitar
( Henri Mäkinen ) J-P Kauhanen Kj 16.07 9 2120/5 38,4 x 12 c c   37,9 15,8 Sanahelinä RiksunTäht Tähteys
Hannu Torvinen (dA) He Mäkinen Ro 06.09 1 2100/3 34,5  5 c c   13,8 1,1 Anitar Juhannes NaapurinKa
Yht:13591 1692-1544-1407 8.474.854 € O 11.09 7 2120/5 hpl c c   43,7 - Tuutinki PyryViljam Vojakker
20:1256 187-157-123 1.026.001 € S Raitala O 21.09 3 2120/8 -a  k c c   7,2 - Utumor PyryViljam Anitar

5

yht:9 1-3-0 20:9 1-3-0 35,9 2.070 € 19:0 0-0-0 0 €

Hurjalento

5

35,9ke

2.070 €

5 v rt T I.P. Lento - M Kuusela Ro 06.06 22 2100/4 41,7 x kl c c   hyv 17,0 LarvanUrho JärnäsJopl Oravika
Hippunen - Turo M Aikio So 18.07 10 2040/2 41,4 x 2 c c   2,5* 1,1 Huiskutar Hurjalento AmandanMai
vihr kelt teksti - vihr To 25.07 1 2100/2 38,7  2 c c   4,6 1,5 Helmi-Huki Hurjalento SaranVelit
Ulla Huusko, Sodankylä M Jaara To 09.08 1 2140/1 41,8 x 5 c c   1,9* 13,0 Markantti Juhannes Huiskutar
( Ulla Huusko ) M Aikio Kk 16.08 6 2120/3 42,0 x 2 c c   2,8 0,2 Huiskutar Hurjalento IsosalonKi
Martti Aikio (A) Ku 14.09 2 2120/2 40,3 x 5 c c   14,9 15,7 Juokseva JokelanTuu Margarida
Yht:962 73-93-107 113.060 €        
20:46 3-8-6 9.610 €        

6

yht:24 5-4-0 20:13 3-2-0 30,1a 31,7 4.520 € 19:10 2-1-0 32,6 2.595 €

Noriina

2120:1

30,1ake

31,7ke

7.190 €

7 v prt T Liising - N Jokela Y 20.10 3 2100/4 -a  hll c c   5,7 - TilunTaru Hipster Boveri
Noretta - Turo Han Hietanen Kl 18.07 4 1600/3 34,1 x 6 c c   5,4 7,3 Humu-Venla Pihlatuuli SallanTuul
vihr valk - vihr valk N Jokela Y 26.07 7 2140/2 31,7  4 c c   41,2 0,7 AroninMuis OnniDahlia Toivotuli
Liisa Rahko, Alavieska Ko 06.08 8 2100/10 31,8a x hlo5 c c   2,9* 2,7 Javeri Utumor Korsu-Tuis
( Juha Laurila ) Y 15.08 1 2100/5 31,7a  2 c c   9,2 0,5 Turpeinen Noriina NaapurinKa
Niko Jokela (A) Kt 21.08 6 1609/6 33,5a x 9 c c   4,2* 9,7 SeekerinSa LiimatanVä Tatriina
Yht:15795 1651-1493-1431 4.234.162 € V Pohjola O 11.09 7 2160/1 34,3 x 10 c c   32,7 8,8 Tuutinki PyryViljam Vojakker
20:689 64-70-69 196.960 € N Jokela Y 20.09 7 2100/12 30,8a  4 c c   11,1 0,6 Roiheri Werona Marotte

7

yht:22 0-5-2 20:13 0-2-1 31,9a 32,7 1.830 € 19:9 0-3-1 36,1 1.010 €

Saran Velitouho

2

31,9ake

32,7ke

2.840 €

8 v rt R Tuokkolan Touho - Han Hietanen Ku 09.01 2 2140/3 38,1  7 c c   20,4 3,9 HurjanLahj MilijanMat EskolanJan
Saran Vohveli - Vokker A Ala-Rantala Kt 10.06 8 2140/2 hpl c c   69,8 - Tuikkiva Vivakka Kultaposti
sin valk - sin J-P Niskanen O 22.06 1 2160/3 hll c c   26,3 - RiksunSham SippitiliR UljasEljas
Kulju Sanna & Räbinä Jukka, Mäntsälä-Liminka A Ala-Rantala Kl 18.07 9 2080/1 36,7  5 c c   53,2 5,9 Viviaana NuoralanTa Utumor
( Sanna Kulju ) M Jauhola To 25.07 1 2160/3 36,7 x 3 c c   36,9 3,1 Helmi-Huki Hurjalento SaranVelit
Mika Jauhola (aA) Ro 03.08 10 2100/1 32,7 x 2 c c   48,0 0,4 RiksunTäht SaranVelit VirinKarpa
Yht:6855 669-624-611 1.340.174 € Ro 06.09 1 2120/4 33,5  4 c c   5,4 0,9 Anitar Juhannes NaapurinKa
20:239 19-31-17 78.606 € Tu Pakkanen O 11.09 7 2140/6 35,4 x 11 c c   33,8 9,3 Tuutinki PyryViljam Vojakker

8

yht:4 3-0-0 20:4 3-0-0 33,4a 33,1 2.800 € 19:0 0-0-0 0 €

Profiili

3

33,4ake

33,1ke

2.800 €

4 v prt O Provinssi -  
Express - Rallaus  
pun valk musta - pun musta  
Mauri Korkiavuori, Seinäjoki

POISSA

 
( Antti Ojanperä )  
Santtu Raitala (dA)  
Yht:11433 1345-1293-1194 6.262.840 €  
20:1633 277-253-215 1.668.800 €  

9

yht:38 4-1-2 20:15 1-1-1 28,9a 31,0 2.140 € 19:5 0-0-0 33,4 150 €

Akimin

2140:1

28,9ake

30,8ke

5.300 €

9 v rt R Apassi - V-E Paavola Ko 25.8.2019 3 2140/4 34,2 x 8 c c   18,8 8,0 JamasVilme AlmeraRok ValonPirst
Jouhutar - Joihuri V Pohjola O 6.9.2019 2 2120/1 hpl c c   29,5 - HilmaHilpe Aika-Otus Metsärinte
musta pun kulta - musta pun Jan Räisänen Kj 16.07 9 2160/1 31,4  9 c c   113,8 4,5 Sanahelinä RiksunTäht Tähteys
Sanna Heikkinen, Tyrnävä J-M Paavola Y 26.07 7 2160/4 36,0 x 11 c c   84,7 11,8 AroninMuis OnniDahlia Toivotuli
( Sanna Heikkinen ) Tu Pakkanen Kj 16.08 4 2140/2 32,3 x 8 c c   39,2 3,5 RiksunTäht Pusman Fuego
Tuomas Pakkanen (aA) Kj 23.08 5 2100/8 31,0  2 c c   48,3 0,2 Tähteys Akimin SallanTuul
Yht:15139 1475-1470-1494 4.225.105 € Kj 13.09 3 2120/2 35,8 x 11 c c   7,0 8,5 AkiHem SäpinSuhin SinginRuut
20:648 54-61-56 256.456 € Y 20.09 7 2100/4 31,2a x 9 c c   8,9 1,5 Roiheri Werona Marotte

10

yht:32 0-2-8 20:11 0-0-4 31,6a 32,3 1.870 € 19:14 0-2-4 31,2a 34,0 2.160 €

Naapurin Kauhu

2

31,2aly

32,3ke

4.350 €

7 v tprt R A.T. Eko - Pa Ahonen Y 05.06 7 2100/1 -a  hpl c c   24,3 - OnniDahlia Kuusiranta JullenHerm
Naapurin Kaisa - V.S. Pontus Kj 07.06 5 2140/1 31,6a  5 c c   29,3 4,1 Vellatar Loisto-Vei Tähdenteli
tumm sin hopea valk - valk tumm sin hopea Ko 14.06 8 2140/3 34,1 x 4 c c   7,9 5,4 Sillankorv Metsärinte Primakka
Lahti Seppo & Pakkala Eveliina, Ylivieska O 22.06 2 2120/1 31,9a  5 c c   34,0 1,1 OnniDahlia PelinSälli Vojakker
( Eveliina Pakkala ) Kl 18.07 4 1620/3 hpl c c   22,2 - Humu-Venla Pihlatuuli SallanTuul
Petteri Joki (bA) Y 26.07 7 2120/4 32,8  5 c c   84,7 1,1 AroninMuis OnniDahlia Toivotuli
Yht:4854 596-472-499 1.615.339 € S Raitala Y 15.08 1 2100/10 31,9a  3 c ȼ J 7,1 0,9 Turpeinen Noriina NaapurinKa
20:182 18-22-18 87.635 € Ro 06.09 1 2140/3 32,3  3 c c   3,5* 0,3 Anitar Juhannes NaapurinKa

11

yht:61 0-0-4 20:14 0-0-1 31,6a 32,1 955 € 19:0 0-0-0 0 €

Järnäs Joplin* (SE)

3

31,6ake

32,1ke

4.500 €

10 v m R Rapp Best - A Uusipulkamo Ro 12.07 10 2120/3 32,7 x 5 c c   33,1 2,3 Suvimyrsky Riuska-Poj Vilahus
Granrem Kvikka - Eng Svarten So 18.07 1 2060/2 34,1 x 4 c c   7,3 4,0 Vilahus KairanKukk Väylänvarr
sin - valk To 25.07 6 2100/9 37,0a  8 c c   88,0 11,9 PelinSälli Riuska-Poj HissunPame
Biritta Lyöri, Rovaniemi Ro 03.08 10 2140/1 33,2 x 7 c c   21,2 5,1 RiksunTäht SaranVelit VirinKarpa
To 09.08 3 2120/1 32,9 x 5 c c J 46,1 2,3 Vilahus Väylänvarr Margetta
Antti Uusipulkamo (C) Kk 16.08 1 2100/3 38,3 x 4 c c   8,7 5,2 VirinKarpa LeijanLiit Tulipetti
Yht:26 0-0-1 1.551 € To 28.08 9 2160/1 32,1  3 c c J 8,0 1,3 NiemenJuli SialiaSial JärnäsJopl
20:13 0-0-1 830 € Ro 06.09 1 2160/1 hll c c J 12,3 - Anitar Juhannes NaapurinKa

12

yht:40 1-2-3 20:12 0-0-1 31,2a 30,9 390 € 19:10 0-0-1 31,5 1.210 €

Margetta

4

31,2ake

30,9ke

4.470 €

7 v tprt T I.P. Lento -  
Turonletta - Turo  
hopea musta pun - musta pun  
Miettunen Marjo & Veijo, Tyrnävä

POISSA

 
 
Sari Vesala (B)  
Yht:534 38-33-39 76.026 €  
20:16 0-0-1 390 €  

13

yht:16 1-5-1 20:7 0-1-0 32,2a 33,1 800 € 19:9 1-4-1 31,8a 35,7 2.960 €

Kairan Kipinä

5

31,8ake

33,1ke

3.760 €

6 v tprt R Kippi S -  
Rella S - Vokkerilla  
pun harm vihr - pun harm  
Pauli Häätylä, Sodankylä

POISSA

 
( Pauli Häätylä )  
Mauri Jaara (aA)  
Yht:24752 3592-2881-2454 7.129.922 €  
20:401 47-45-45 127.672 €  

14

yht:28 2-3-2 20:13 1-3-0 32,3 2.125 € 19:4 0-0-0 37,2 360 €

Juhannes

6

32,3ke

3.665 €

7 v rt R Patrikin Muisto - To Granath O 17.03 9 2180/6 37,7 x 7 c c   23,5 7,6 OnniDahlia Lillipup VeliPuolik
Niemisen Likka - Teme To 25.07 1 2160/5 38,0 x 6 c c   60,4 6,0 Helmi-Huki Hurjalento SaranVelit
musta viol valk - valk To 09.08 1 2180/1 34,6  2 c c   11,4 1,3 Markantti Juhannes Huiskutar
Sonja Piiroinen, Muhos O 24.08 2 2180/2 32,8  5 c c   67,1 3,0 Profiili SuvelanRoi KaunisElsa
( Sonja Piiroinen ) To 28.08 9 2160/2 32,5 x 5 c c   10,1 2,2 NiemenJuli SialiaSial JärnäsJopl
Toni Granath (bA) Ro 06.09 1 2140/2 32,3 x 2 c c   7,7 0,3 Anitar Juhannes NaapurinKa
Yht:1458 83-90-116 261.930 € O 11.09 7 2160/3 30,7  hlo3 c c   21,8 1,1 Tuutinki PyryViljam Vojakker
20:139 8-8-10 27.239 € O 21.09 6 2120/2 hpl c c   18,0 - RiutanTaik EinonInto Suvimyrsky