Käsiohjelma, 9.10.2021 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Keski-Suomessa

3. ponilähtö klo 12:26 A-Ponit tasoitusajo 1060 m p. 3.10.0 + 20 m/ 3,3 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poni1 Poni2 Poni3 Poni4 Poni5 Poni6   Seuraava lähtö

1

yht:46 2-1-4 21:14 0-0-1 3.12,2 80 € 20:6 0-1-2 3.29,3 130 €

Ilpo

1060:1

3.04,4ly

526 €

8 v prt R Nikodemus III 143 SH - V Hammarberg Px 14.08 31 1080/1 hll c c   - VinoBianco Bamidol Niemenpell
Yatzy - Charley v.d. Provincialeweg Ph 22.08 31 1100/1 3,17,7 x 10 c c   13,6 Ulfberht Berlioz PohjanVilm
musta - valk H 28.08 31 1120/2 3,16,4 x 5 c c   1,5 Kotirintee KonstilanC AarteenFan
Hammarberg Venla & Saloranta Bea , Heinola H 01.09 31 1220/1 3,18,5  9 c c   22,6 DianaWee Sammalisen Pepi
( Kati Leporinne ) L 09.09 31 1140/2 3,16,1  6 c c   16,8 AarteenNad CBPredator HakalanEin
Venla Hammarberg (P2) K 11.09 31 1120/1 3,17,9 x 5 c c   13,8 Usvaniityn HakalanEin IhmemaanHu
Yht:45 2-1-4 506 € L 23.09 32 1200/1 3,18,7  8 c c   14,7 DianaWee AnyanIndia JokimäenSe
21:13 0-0-1 60 € L 07.10 31 1160/2 3,16,1 x 7 c c   7,0 JokimäenSe Skogsborgs Usvaniityn

2

yht:47 2-6-5 21:6 0-1-0 3.06,0 90 € 20:6 0-0-1 3.08,1a 3.12,2 70 €

Lekon Felix

1100:1

2.58,9aly

2.59,4ly

765 €

12 v kimo R Titol - I Ikonen Hs 12.9.2020 33 1060/6 3,16,3  6 c c   17,2 SpikeComp Mosso PetbackaLi
Run Away - Bravo v. Spuitjesdom Jo 27.9.2020 34 1140/1 3,14,2  7 c c   6,3 Keijunen14 Kaunisrann Promisehil
Harmaa, viininpunainen,valkea - Sininen J 4.10.2020 40 1160/1 3,12,2 x 7 c c   6,1 CBPredator Hopealehdo Idoli
Inca Ikonen, Rantasalmi Ku 20.11 31 1180/1 3,21,9  3 c c   16,0 Bamidol AarteenTäy LekonFelix
( Kati Suominen ) Jo 06.06 31 1180/1 3,10,6 x 5 c c   4,6 Nigella Kaunisrann SannikonZo
Inca Ikonen (P2) Hs 07.07 31 1060/1 hll c c   - Usvaniityn Leijonamie AhtilanAma
Yht:55 3-6-6 1.083 € Jo 22.08 35 1140/1 3,06,0 x 2 c c   0,2 LelunRinss LekonFelix Muffin
21:14 0-2-3 250 € Jo 17.09 31 1200/1 3,09,7  4 c c   3,5 Hopealehdo MeadowStre AarteenSal

3

yht:41 3-3-3 21:8 1-0-2 3.03,9 180 € 20:9 0-1-1 3.04,4 120 €

Ponikujan Mandy

2

2.56,3ly

646 €

16 v tprn T Kompis Fritiof 19 SH - H Honkonen J 15.10 31 1180/2 hll c c   - JaloHerman Pioggia Idoli
Mallu 1012 SH - Bingo v.d. Zandkamp 29 SH P Satosaari J 23.10 33 1260/2 3,18,7  5 c c   15,8 Raparperi Idoli AnjalanNic
Vaal, Tum sininen - musta J 10.11 31 1240/1 3,21,0 x 10 c c   18,3 Raparperi Poni-Ilola Kaunisharj
Satosaari Jere & Peppi , Laukaa Ka 30.06 31 1090/2 3,07,6  5 c c   6,7 Atimo317SH Raparperi Valkeeojan
Hs 07.07 31 1080/2 hll c c   - Usvaniityn Leijonamie AhtilanAma
Peppi Satosaari (P2) R Honkonen Ku 15.08 31 1140/1 3,03,9 x 1 c c   1,3 PonikujanM Cachucha Mustikkapu
Yht:62 11-6-7 1.880 € P Satosaari M 11.09 35 1120/2 3,05,4 x 3 c c   4,7 CBPredator Momba PonikujanM
21:9 0-0-1 50 € Kt 26.09 37 1120/2 3,08,3 x 6 c c   5,7 AarteenJuk Skärgården Kaunisrann

4

yht:25 1-5-2 21:8 0-1-0 3.06,8 90 € 20:0 0-0-0 0 €

Momba

3

3.05,9ly

480 €

12 v klm O Ytterhalls Frosson SWE 43 SH - Ti Vehviläinen Kj 15.6.2019 34 1160/2 3,10,7 x 2 c c   2,4 JokimäenMi Momba Muffin
Miranta - Kompis Fritiof 19 SH Sa Hautamäki Hs 3.7.2019 31 1060/1 3,08,9 x 3 c c   3,9 Moira LekonFelix Momba
sin musta - sin Ps 19.7.2019 32 1040/1 hll c c   - MoonRocket UllinSäihk Hopealehdo
Saara Ruotsalainen, Juva Ti Vehviläinen Pk 24.7.2019 33 1120/2 3,06,9 x 2 c c   1,2 LelunRinss Momba Mosso
S Ruotsalainen M 07.08 31 1120/2 3,19,3 x 7 c c   23,4 Springfiel Niemenpell FineDark
Saara Ruotsalainen (P2) Pe 21.08 31 1060/1 3,25,7 x 7 c c   18,8 Usvaniityn JouppusenP MapleLeafs
Yht:18 0-1-0 100 € Jo 22.08 35 1140/2 hll c c   - LelunRinss LekonFelix Muffin
21:7 0-1-0 90 € M 11.09 35 1100/2 3,06,8  2 c ȼ   2,6 CBPredator Momba PonikujanM

5

yht:26 5-0-4 21:5 1-0-0 3.04,8 120 € 20:0 0-0-0 0 €

Vino Bianco

4

3.07,0aly

2.50,9ly

684 €

3 v kimo R Celex SWE 62 SH - E-N Romppanen Px 14.08 31 1000/1 3,05,0 x 1 c c   17,5 VinoBianco Bamidol Niemenpell
Akuliina - Aku 54 SH        
sin - sin        
Romppanen Elli-Noora & Nina, Äänekoski        
( Elli-Noora Romppanen )        
Riina Honkonen (P3)        
Yht:340 21-31-35 5.981 €        
21:31 1-5-6 670 €        

6

yht:117 4-14-23 21:16 1-0-1 3.06,5 240 € 20:14 0-4-1 3.11,4a 3.06,0 260 €

Hopealehdon Caramba

5

2.53,9aly

2.53,2ly

2.369 €

10 v prt R Smedens Rival 112 SH - S Tiainen Jm 11.07 31 1160/1 3,10,9  3 c c   4,4 Bamidol Niittykorv Hopealehdo
Jalla SWE 1169 SH - Epol Pk 21.07 31 1080/1 hll c c   - Bamidol Nypol Promisehil
viol valk - harm viol Ku 15.08 31 1140/4 3,08,6 x 7 c c   5,4 PonikujanM Cachucha Mustikkapu
Tiainen Salla & Veera & Venla, Hankasalmi Ph 22.08 31 1120/1 3,06,5 x 5 c c   5,0 Ulfberht Berlioz PohjanVilm
( Veera Tiainen ) Ps 04.09 35 1160/2 3,08,5 x 4 c c   2,9 Paratiisin Bamidol MarjamäenJ
Salla Tiainen (P2) V Tiainen M 11.09 31 1100/1 3,09,3 x 4 c c   2,3 AarteenSan MarjamäenJ Kotirintee
Yht:82 2-7-19 1.564 € Jo 17.09 31 1200/2 3,06,8 x 1 c c   0,3 Hopealehdo MeadowStre AarteenSal
21:12 0-0-1 120 € S Tiainen M 05.10 31 1140/3 3,07,3 x 4 c c   6,1 LurvigeLar Kotirintee SymphatilS

7

yht:30 6-7-1 21:7 2-0-0 3.00,4 240 € 20:0 0-0-0 0 €

Ahtilan Thelma 1675 SH

1120:1

2.48,2aly

2.51,1ly

1.120 €

3 v prt T Valentin Pononen 283 SH - A Helén J 13.06 37 1140/7 3,21,0  1 c c   0,0 AhtilanThe Poni-Ilola Ylä-Suojoe
Jokimäen Pähkinä - Big Tico 36 SH J 29.06 31 1140/2 3,06,8  1 c c   1,5 AhtilanThe Poni-Ilola AnjalanNic
pun sin - kulta pun sin Jm 11.07 32 1100/2 3,00,4  11 c c   13,1 SpikeComp Mosso PonikujanE
Korhonen Minja & Miro, Muurame Ph 22.08 31 1160/1 3,03,4  6 c c   8,9 Ulfberht Berlioz PohjanVilm
( Hanna Korhonen )        
Elli-Noora Romppanen (P2)        
Yht:163 37-22-27 6.933 €        
21:23 8-2-2 1.169 €        

8

yht:41 9-11-8 21:4 1-2-1 3.02,5 230 € 20:0 0-0-0 0 €

Niemenpellon Jämäkkä 353 SH

2

2.58,9aly

2.50,0ly

1.805 €

5 v rnpäis O Brigatin Aamori 238 SH - Ti Vehviläinen M 10.8.2019 31 1040/2 3,14,6 x 1 c c   8,2 Niemenpell Kaunisrann KotikolonT
Niemenpellon Zinah - Tapolan Hugo 46 SH Pe 7.9.2019 31 1060/2 3,05,8 x 1 c c   0,5 Niemenpell Mosso MarjamäenJ
Pun valk - pun L 24.11.2019 32 1140/3 3,07,7 x 4 c c   4,9 A.S.Xander PonikujanE PetbackaLi
Pekka Vehviläinen, Hankasalmi J 9.12.2019 31 1140/2 3,02,2 x 1 c c   3,2 Niemenpell Mosso Hopealehdo
( Tiia Vehviläinen ) L 19.12.2019 31 1180/2 3,21,0  3 c c   1,3 A.S.Xander PetbackaLi Niemenpell
Veera Tiainen (P2) J 26.12.2019 33 1220/1 3,06,6 x 2 c c   7,6 SavonanUrp Niemenpell PetbackaLi
Yht:173 19-27-26 4.490 €        
21:24 4-6-3 840 €        

9

yht:57 4-14-3 21:17 1-4-0 3.03,2 350 € 20:3 0-1-0 3.23,2 50 €

Poni-Ilolan Betty

3

2.53,8aly

2.51,5ke

1.410 €

4 v klm T Celex SWE 62 SH - H Honkonen Hs 07.07 31 1080/1 hll c c   - Usvaniityn Leijonamie AhtilanAma
Bouncing Betty 1052 SH - Aku 54 SH R Honkonen Jm 11.07 31 1160/3 hll c c   - Bamidol Niittykorv Hopealehdo
sin - sin E Honkonen Ku 15.08 31 1140/3 hll c c   - PonikujanM Cachucha Mustikkapu
Honkonen Jari & Mervi, Konnevesi R Honkonen Ph 22.08 31 1140/1 3,03,2 x 4 c c   4,9 Ulfberht Berlioz PohjanVilm
( Riina Honkonen ) Ps 04.09 34 1100/1 hll c c   - Usvaniityn JuliasJewe BeatIt
Henna Honkonen (P2) M 11.09 31 1120/1 hll c c   - AarteenSan MarjamäenJ Kotirintee
Yht:113 4-12-12 1.618 € J 20.09 31 1140/2 hll c c   - JokimäenCh Niittykorv JokimäenSa
21:19 1-1-0 150 € J 03.10 31 1220/1 3,09,2 x 2 c c   7,0 Paratiisin Poni-Ilola Promisehil

10

yht:34 0-3-2 21:3 0-1-0 3.00,6 50 € 20:0 0-0-0 0 €

Leijonamielen Maija Myöhänen

1180:1

2.50,2aly

2.50,5ly

271 €

14 v rn T RP-Gladiator 57 SH - A Heiskanen Ps 5.7.2019 32 1100/2 2,57,2 x 5 c c   12,6 Niittykorv Kaunisrann SmedensLou
Dianella 323 SH - Ymir v.St. Rodichem M Vänttinen Su 11.7.2019 31 1160/3 2,51,6  5 c c   5,3 AarteenRin ValentinPo AhtilanHel
musta oranssi valk - musta A Heiskanen Ps 19.7.2019 33 1120/2 2,54,4  7 c c   7,4 RamaFareed SymphatilS KWGKiwiDud
Aino Heiskanen, Leppävirta Jo 27.7.2019 31 1140/2 2,55,1  10 c c   10,7 Kaunisrann Berlioz ValentinPo
Jo 25.8.2019 32 1180/2 2,56,7  12 c c   9,1 DarlettaDa Murtovaara DesertApac
Aino Heiskanen (P2) Ku 8.9.2019 36 1100/4 2,50,2a x 2 c c   3,0 EcoDark Leijonamie BeatIt
Yht:27 2-2-2 424 € Ku 23.06 32 1640/1 3,04,0  12 c c   21,5 Kotirintee LaViulu Eye-Catche
21:4 0-1-0 50 € Hs 07.07 31 1160/1 3,01,4  2 c c   10,3 Usvaniityn Leijonamie AhtilanAma