Käsiohjelma, 9.10.2021 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Keski-Suomessa

6. ponilähtö klo 13:11 A-Ponit tasoitusajo 1060 m p. 2.41.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poni1 Poni2 Poni3 Poni4 Poni5 Poni6   Seuraava lähtö

1

yht:225 7-21-26 21:17 0-1-2 2.39,7 200 € 20:22 0-2-4 2.46,4a 2.41,1 280 €

Pippurin Lumikki

1080:1

2.36,8aly

2.38,1ly

3.619 €

12 v tprn T RP-Gangrock 61 SH - E Honkonen Jm 11.07 32 1180/3 2,45,3 x 7 c c   9,8 SpikeComp Mosso PonikujanE
Jokimäen Tähti 843 SH - Korholan Pinocchio 35 SH H 25.07 31 1200/2 2,51,8  11 c c   18,3 KiikunVivi Marko Lomil
musta - musta Ku 03.08 31 1200/1 2,46,8 x 7 c c   9,6 JokimäenCh BeatIt SannikonZo
Riina Honkonen, Konnevesi R Honkonen Ku 15.08 33 1100/1 2,42,7  7 c c   7,9 GoldenJang Maxelima Valkyria
E Honkonen J 03.09 31 1160/1 2,39,7 x 2 c c   2,0 AarteenEva PippurinLu Mosso
Elena Honkonen (P3) Ps 04.09 31 1140/1 2,43,2 x 4 c c   4,0 Maxelima PohjanVilm DaconDark
Yht:261 10-26-23 4.256 € Pk 19.09 31 1140/1 2,42,5  3 c c   3,1 Stinde LittleHole PippurinLu
21:20 0-2-1 210 € Kt 26.09 35 1140/1 2,41,3 x 5 c c   6,2 Mosso OptimusPri Ingvar

2

yht:72 10-9-7 21:15 2-2-2 2.40,0 436 € 20:1 0-0-0 2.44,0 0 €

Dacon Dark

2

2.38,5aly

2.37,1ke

2.052 €

8 v klm R Hagelunds Uno 121 SH - L Räisänen Li 20.07 31 1240/1 2,50,3 x 5 c c   3,2 Sanquine Keijunen14 SannikonZo
Kotimäen Festival 1130 SH - Dollman Vi 23.07 31 1280/1 2,56,6  2 c c   15,1 CBMercuria DaconDark
musta - musta pinkki Ku 03.08 31 1180/1 2,51,0 x 9 c c   11,2 JokimäenCh BeatIt SannikonZo
Lotta Räisänen, Rantasalmi Jo 22.08 31 1220/2 2,46,4 x 8 c c   5,8 SannikonZo Sanquine CoruscateC
Kj 29.08 37 1180/1 2,45,7 x 5 c c   7,6 SannikonZo CoruscateC Atimo317SH
Lotta Räisänen (P2) Ps 04.09 31 1120/1 2,44,8 x 3 c c   2,6 Maxelima PohjanVilm DaconDark
Yht:119 10-10-14 2.915 € Kj 19.09 31 1140/1 2,47,4  1 c c   0,2 DaconDark MaariJi161 Koskenkuka
21:25 2-1-3 506 € Mi Rönkkö Ps 25.09 31 1220/1 2,46,4  2 c c   1,0 BrigatinKa DaconDark StormyEve

3

yht:62 18-9-11 21:17 7-2-3 m2.53,7a 2.37,9 1.049 € 20:0 0-0-0 0 €

Aarteen Evakko 1658 SH

1100:1

m2.53,7ake

2.28,0ly

3.119 €

9 v prt T Liberty 107 SH - E-N Romppanen Hs 07.07 33 1060/2 2,42,7  1 c c   0,6 AarteenEva GoldenJang Niemenpell
Nala II - Lakris Kt 10.07 31 1660/1 2,41,0  2 c c   2,5 Kaunisrann AarteenEva PonikujanB
pun sin - kulta pun sin Su 13.07 31 1640/1 2,39,3 x 8 c c   4,9 Bonobo Maxelima Kotirintee
Elli-Noora Romppanen, Äänekoski Jo 24.07 31 1180/1 2,38,5  1 c c   1,0 AarteenEva Valkyria SannikonZo
S 31.07 31 1600/8 m2,53,7a x 5 c c   65,6 Euforia Saphira165 AnnagaardR
Elli-Noora Romppanen (P2) J 03.09 31 1160/2 2,37,9 x 1 c c   2,0 AarteenEva PippurinLu Mosso
Yht:162 37-21-27 6.883 € S 18.09 36 1120/2 2,47,0 x 4 c c   6,1 Kaunisrann Adorlee Koskenkuka
21:23 8-2-2 1.169 € Kt 26.09 31 1100/2 m2,46,0  1 c c   2,6 AarteenEva CoruscateC Ozzian

4

yht:93 17-12-12 21:21 0-2-4 2.34,5 289 € 20:6 1-1-0 2.28,3a 2.33,5 170 €

Stormy Eve

1120:1

2.28,3aly

2.29,5ke

3.218 €

6 v klm R Smedens Rival 112 SH - J Ala-Korpi Jo 22.08 34 1140/2 hll c c   - BrigatinKa Valkyria Hietaranna
Jokimäen Jasu 1202 SH - Big Tico 36 SH Kj 29.08 37 1220/1 2,44,8 x 8 c c   13,1 SannikonZo CoruscateC Atimo317SH
kelt musta - musta Ps 04.09 31 1180/1 2,41,6 x 7 c c   8,7 Maxelima PohjanVilm DaconDark
Jere Ala-Korpi, Lapinlahti Ku 06.09 31 1180/1 2,39,3 x 10 c c   15,6 CoruscateC SannikonZo Nigella
Ps 12.09 31 1340/1 2,35,7 x 2 c c   1,2 SannikonZo StormyEve KaitalanTa
Jere Ala-Korpi (P2) Pk 19.09 31 1180/2 2,41,4 x 5 c c   8,4 Stinde LittleHole PippurinLu
Yht:103 8-16-13 2.552 € Ps 25.09 31 1260/1 2,42,0 x 3 c c   2,1 BrigatinKa DaconDark StormyEve
21:22 0-2-5 319 € Ku 28.09 31 1100/1 2,34,5 x 5 c c   4,4 KantolanWh Maxelima GoldenJang

5

yht:173 19-21-25 21:12 0-3-1 2.32,6 240 € 20:15 4-2-4 2.32,4 650 €

Pohjan Vilma

2

2.40,1ake

2.32,4ly

4.553 €

14 v sysrt T Celex SWE 62 SH - Jan Lahtinen Hs 07.07 33 1120/4 2,39,3 x 5 c c   5,9 AarteenEva GoldenJang Niemenpell
Natja - Emil Jm 11.07 32 1220/1 2,37,5  4 c c   6,8 SpikeComp Mosso PonikujanE
Pun must - pun V Tiainen Pk 21.07 32 1020/1 2,54,4  2 c c   20,0 JokimäenCi PohjanVilm Korpikulma
Veikko Tikkinen, Äänekoski Jan Lahtinen Pi 24.07 31 1160/1 2,36,7 x 5 c c   8,5 Mosso LittleDrea PonikujanB
( Veikko Tikkinen ) Ph 22.08 31 1300/2 2,39,4 x 3 c c   3,3 Ulfberht Berlioz PohjanVilm
Veera Tiainen (P2) J 03.09 31 1200/1 hll c c   - AarteenEva PippurinLu Mosso
Yht:170 19-27-25 4.460 € V Tiainen Ps 04.09 31 1180/3 2,35,7 x 2 c c   1,7 Maxelima PohjanVilm DaconDark
21:24 4-6-3 840 € Pk 19.09 31 1180/1 hll c c   - Stinde LittleHole PippurinLu

6

yht:133 8-13-17 21:15 0-0-3 2.33,4 150 € 20:5 0-0-0 2.41,7a 2.32,5 40 €

Hietarannan Kasper

1140:1

2.23,2ake

2.19,8ke

2.511 €

12 v prt R Golda Apache 75 SH - Mi Ikonen M 18.07 31 1220/1 2,36,4  10 c c   13,2 SpikeComp Marko LaViulu
Jokimäen Nette 844 SH - Almnäs Tempo 26 SH V-K Korhonen La 22.07 31 1700/1 2,33,6  6 c c   10,0 KiikunVivi GoldenJang Maxelima
t sin valk - t sin Ku 15.08 32 1140/1 2,34,4  3 c c   4,5 BrigatinKa Kotirintee Hietaranna
Mira Ikonen, Joroinen Mi Ikonen Jo 22.08 34 1160/3 2,33,4  3 c c   5,6 BrigatinKa Valkyria Hietaranna
Ps 04.09 32 1100/1 2,37,0  3 c c   10,8 GoldenJang HeinäahonH Hietaranna
Mira Ikonen (P3) Ku 06.09 31 1200/2 2,37,3  12 c c   16,4 CoruscateC SannikonZo Nigella
Yht:96 16-16-11 3.710 € P Satosaari M 11.09 34 1200/1 2,36,8  8 c c   9,8 Mosso KantolanWh RamaFareed
21:22 1-4-5 620 € Ku 28.09 31 1120/2 2,38,2 x 9 c c   11,6 KantolanWh Maxelima GoldenJang

7

yht:84 15-13-17 21:16 1-5-3 2.30,3 590 € 20:10 4-2-1 2.34,8a 2.39,3 560 €

Maxelima (SE)

2

2.21,1aly

2.20,7ke

3.059 €

17 v m T Maxmer - Mi Ikonen Su 13.07 31 1680/1 2,32,8 x 2 c c   0,4 Bonobo Maxelima Kotirintee
Helima - Almnäs Ulex SWE 55 SH La 22.07 31 1680/2 2,33,0 x 3 c c   5,9 KiikunVivi GoldenJang Maxelima
sin musta valk - sin Ku 15.08 33 1120/3 2,33,5 x 2 c c   0,8 GoldenJang Maxelima Valkyria
Ikonen Tuula & Mira, Joroinen Jo 22.08 31 1280/1 2,38,0  6 c c   5,1 SannikonZo Sanquine CoruscateC
( Mira Ikonen ) Ps 04.09 31 1180/2 2,34,2 x 1 c c   1,7 Maxelima PohjanVilm DaconDark
Maija Ruotsalainen (P2) A Heiskanen Ku 06.09 31 1200/3 2,34,8  9 c c   13,4 CoruscateC SannikonZo Nigella
Yht:63 5-6-4 1.190 € Mi Ikonen M 11.09 34 1180/2 2,34,6  4 c c   4,1 Mosso KantolanWh RamaFareed
21:17 2-4-0 460 € Ku 28.09 31 1100/3 2,31,2 x 2 c c   0,7 KantolanWh Maxelima GoldenJang

8

yht:61 13-8-9 21:12 5-1-1 2.30,5 620 € 20:10 0-1-3 2.37,3a 2.32,5 220 €

Kantolan Whole Lotta Rosie

3

2.31,5aly

2.28,9ly

2.307 €

6 v m T Celex SWE 62 SH - M Kiukas Ku 23.06 38 1140/5 hll c c   - JokkarinSp Bonobo StormyEve
Niittykorven Poker Alice - Korholan Pinocchio 35 SH Hs 07.07 32 1120/1 2,34,1  1 c c   0,4 KantolanWh Mosso PippurinLu
sin valk - tumm sin Su 13.07 31 1700/2 hll c c   - Bonobo Maxelima Kotirintee
Sanni Komppa, Kangasniemi La 22.07 31 1700/2 2,32,2 x 4 c c   7,5 KiikunVivi GoldenJang Maxelima
( Suvi Komppa ) Ku 15.08 32 1140/3 hll c c   - BrigatinKa Kotirintee Hietaranna
Maria Kiukas (P3) T Varis J 03.09 31 1200/3 hll c c   - AarteenEva PippurinLu Mosso
Yht:378 121-73-52 28.825 € M Kiukas M 11.09 34 1180/1 2,33,7 x 2 c c   3,1 Mosso KantolanWh RamaFareed
21:49 24-6-5 5.845 € Ku 28.09 31 1100/5 2,30,5 x 1 c c   0,7 KantolanWh Maxelima GoldenJang

9

yht:118 15-14-15 21:21 0-2-2 2.30,4a 2.30,9 265 € 20:18 3-2-2 2.43,8a 2.34,9 510 €

Olkijoen Oiva

4

2.24,0aly

2.23,9ke

3.390 €

8 v vprt R Verano Lee v.d. Zandkamp 150 SH - E Kangas Hl 04.07 31 1260/1 2,34,8 x 3 c c   5,0 JokimäenCi SmedensMyD OlkijoenOi
Asphagens Trine - Thunderstorm Kt 10.07 31 1740/1 hll c c   - Kaunisrann AarteenEva PonikujanB
sin musta - sin hopea musta M 18.07 31 1200/3 2,35,1 x 8 c c   8,5 SpikeComp Marko LaViulu
Helmi Läspä, Veteli Pp 20.07 31 1040/1 2,41,0 x 3 c c   0,6 PonikujanB RiinanRusi OlkijoenOi
H 24.07 38 1620/2 2,38,6  11 c c   25,5 JokimäenCi Thorvald BroängensG
Emma Kangas (C) H 25.07 39 2120/1 2,30,9  11 c c   21,6 Thorvald SmedensLou JokimäenCi
Yht:94 11-13-12 2.775 € R 08.08 31 1600/11 2,38,1a x 10 c c   18,7 LittleDarl SmedensMyD Ulfberht
21:21 0-2-2 265 € Y 14.08 31 1100/3 hll c c   - Leijonamie PonikujanB JokimäenCi

10

yht:62 12-8-7 21:11 3-0-2 2.30,1a 2.23,1 660 € 20:16 1-5-1 2.35,5a 2.31,7 495 €

Never Heard

1180:1

2.20,0ake

2.23,1ke

2.577 €

6 v klm T Kallelan Nokkonen 206 SH - E Pussi La 05.12 32 1200/1 2,37,8 x 5 c c   10,2 HeinäahonH DynamitIII JokkarinSp
Akuliina - Aku 54 SH Lo 06.06 31 1600/3 2,29,8 x 3 c c   5,3 PikkuHuman SmedensLou NeverHeard
sin valk hopea orans - sin L 04.07 31 1640/5 2,26,8  6 c c   6,4 Thorvald Euforia AarteenJen
Elmeri Pussi, Imatra Hs 07.07 32 1140/1 hll c c   - KantolanWh Mosso PippurinLu
H 24.07 37 1620/4 hll c c   - Jumi Ofelia AarteenJen
Elmeri Pussi (A) H 25.07 38 2120/1 2,23,1 x 10 c c   9,1 Jumi AarteenJen JokimäenMi
Yht:504 72-75-61 16.699 € Ai Salo T 07.08 31 2140/1 2,26,8 x 3 c c   0,6 JokimäenCi SmedensLou NeverHeard
21:87 21-19-7 4.355 € R 22.08 31 2140/1 hll c c   - JokimäenMi Saphira165 BroängensG

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poni1 Poni2 Poni3 Poni4 Poni5 Poni6   Seuraava lähtö