Käsiohjelma, 22.4.2024 18:00 Joensuu, Linnunlahti

9. lähtö klo 20:45 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m ULJAS SUOMALAINEN - VIXELI - ZELOS p. 10 000e, 20 m/ 20 000e, 40 m/ 35 000e. enintään 35 000 e Tammalähtö Etus. Suom. synt. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

Ratanumero = 14

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poni1   Seuraava lähtö

1

yht:25 2-1-3 24:9 0-1-3 32,2a 30,0 3.295 € 23:2 0-0-0 35,1 600 €

Kartello

2140:1

31,4aly

30,0ke

8.395 €

6 v trt T Costello - P Vehviläinen Ku 15.10 3 2160/1 35,1 x 5 c c   40,4 4,8 Omenia Lento-Kaar Helmi-Leen
Karthagon - Santeri Dahlia K 30.11 2 2140/4 37,7 x 4 c c   13,1 10,4 PirttilänT NeitiNäppä Omenia
sin valk kelt - sin Ku 08.02 4 2160/1 36,0  2 c c   26,2 0,1 Vauhdikas- Kartello NeitiNäppä
Tmi Vehviläisen Talli, Hankasalmi Ku 17.02 1 2120/8 33,9  4 c c   44,5 0,7 Ernesto VikkenEeme Vauhdikas-
S 19.02 3 2100/10 32,2a  3 c c   53,5 1,4 Rummeli Kuumahuuma Kartello
Pekka Vehviläinen (aA) Sa Vehviläinen Pk 10.03 3 400/2 -a  4 c c   - VenlanVekk Mustamani MittHjärta
Yht:18187 1205-1309-1392 1.974.324 € E Leinonen Pk 16.03 6 2120/1 35,8 x 3 c c   2,5 SalamanKoi Valtija Kartello
24:132 10-14-22 26.390 € P Vehviläinen K 19.04 5 2120/9 35,0 x 10 c c   77,0 7,4 KunnaanEst Tuli-Huli Lottopotti

2

yht:148 9-10-8 24:17 2-1-1 30,7a 29,5 2.110 € 23:32 2-6-1 30,8a 28,4 4.375 €

Meno-Missi

2160:1

27,1aly

28,4ke

13.965 €

11 v tprt T Risteri - Sa Vehviläinen J 21.01 8 2140/3 33,3a  4 c c   11,1 1,1 Seppele Villimette SärkänUole
Menotuuli - Mikker J 02.02 10 2200/1 35,3  7 c c   25,3 10,2 Ivarsfenom Rentso ItteJuakal
musta pun valk - musta J 16.02 10 2160/2 33,5  5 c c   33,3 1,0 Ivarsfenom Aika-Ajo Faktori
Katalkin Petra & Tuohikumpu Päivi, Uurainen J 22.02 10 2140/1 33,8a x 8 c c   30,4 4,3 Malakki Tatriina Seppele
( Petra Katalkin ) J 04.03 5 2140/3 32,9a x 6 c c   65,9 2,1 Glitteri SavonSoker Kesä-Kohu
Sami Vehviläinen (bA) P Katalkin Pk 10.03 1 400/3 m-a  2 c c   - Varma-Kons Meno-Missi VillinViks
Yht:10226 795-820-899 1.345.087 € Pk 16.03 8 2080/1 36,2  hlo4 c c   3,4 Aika-Ajo Lentoemo Variaatio
24:117 7-6-9 15.135 € Sa Vehviläinen J 11.04 11 2140/6 30,7a  3 c c   47,3 4,5 YpäjäPorme Jiiveegee Meno-Missi

3

yht:45 7-5-6 24:9 1-2-1 30,7a 28,2 5.620 € 23:23 3-1-4 28,1a 30,1 10.240 €

Varjohehku

2

28,1ake

28,2ke

20.000 €

6 v tprt T Erikasson - T Mäkäräinen Ku 18.12 5 2100/11 31,1a  3 c c   15,1 0,1 SatasenOnn VikunArvo Varjohehku
Pistoliekki - A.T. Eko O 23.12 3 2120/1 30,8a  6 c c   7,7 1,4 Vireveri VikunArvo R.R.Muisto
sin valk - sin Ku 30.12 4 2100/8 34,2a  10 c c   19,6 7,5 UlvinElvis Nils SohvinVinh
Mäkäräinen Timo & Sinkkonen Lea, Kiuruvesi O 05.02 8 2120/7 30,5  4 c c   18,9 0,7 N.P.Kalle HissunLiis Juhannes
O 18.02 8 2140/1 30,5 x 5 c c   6,2 1,1 Vipaliinu Kuusiranta Juhannes
Timo Mäkäräinen (aA) O 22.03 10 2120/7 36,5a  1 c c   2,0* 0,3 Varjohehku R.R.Muisto Lennokasko
Yht:2467 161-222-201 272.263 € Y 12.04 8 2120/6 28,8  5 c c   14,9 2,2 Juhannes Uhmapeli SäihkeenSä
24:10 3-2-1 6.820 € Ku 15.04 6 2100/9 30,7a  3 c c   13,3 0,6 Velvasseli SomanSiriu Varjohehku

4

yht:57 5-1-7 24:5 3-1-0 28,4a 27,4 16.400 € 23:18 1-0-3 26,6a 30,1 6.350 €

Mantella

3

26,6aly

27,4ke

29.617 €

7 v tprt T Viesker - Har Sulku Vi 23.06 5 2140/1 30,4a  3 c c   11,1 0,2 VivaOrion HallanHumu Mantella
Multi Tella - Suikku Kt 08.07 3 3100/2 30,1  1 c c   15,6 0,3 Mantella HissunLiis Kotirannan
vihr valk - vihr valk Jo 22.07 8 3140/2 hpl c c   26,0 - Fuego Birger Luxen
Takter Oy, Kuopio He Bollström O 09.09 1 2120/1 28,9  hlo10 c ȼ   13,2 2,1 PassinLiin Javeri EssinSäväy
( Harri Sulku ) Har Sulku Ku 15.09 5 2100/9 32,7a x 9 c c   19,1 9,3 SinginRuut Tähtineito WilmanPiik
Janne Räisänen (bA) Ku 25.09 10 2100/4 32,7a x 9 c c   47,4 7,0 Winetto Luxen IlonViesti
Yht:2818 359-301-269 954.461 € M 03.10 5 1600/7 29,5a  12 c c   86,2 6,1 VikunArvo Vauhtipoku Karelia
24:89 5-10-8 31.590 € Tu Pakkanen L 13.04 4 2640/4 28,4a  1 c c   48,5 2,6 Mantella Ehättävä Assinpoika

5

yht:17 8-3-1 24:4 2-2-0 26,0 11.000 € 23:8 3-1-1 26,4a 31,5 8.350 €

Ypäjä Päivi

4

26,4aly

26,0ke

23.100 €

6 v trt T A.T. Eko - T Paldan M 20.3.2023 9 2100/3 31,5  3 c c   5,6 1,1 Fiori Demoni YpäjäPäivi
Ypäjä Eila - Liising He Bollström Jo 13.08 4 2140/4 30,3a  1 c c   2,0* 1,5 YpäjäPäivi Papassi VuaranVihu
tsin harm - tsin J 25.08 2 2640/4 31,4a  1 c c   2,0* 0,9 YpäjäPäivi VoeNellus Taksomykke
Kaarlo Ijäs, Helsinki E Holopainen K 07.09 5 2100/4 29,5a  1 c c   1,7* 0,6 YpäjäPäivi Ehättävä KoivikonJe
( Seppo Suuronen ) He Bollström La 12.09 4 2100/10 28,4a  2 c c   5,6 0,4 HuisiHippu YpäjäPäivi Rautianna
Jarmo Saarela (dA) La 23.09 9 2100/5 -a  hpl c c   15,3 - HuisiHippu HentunLiis LandenIita
Yht:25969 2037-2416-2427 8.072.343 € M 03.10 5 1600/12 26,4a  9 c c   5,4* 1,2 VikunArvo Vauhtipoku Karelia
24:665 71-79-56 392.253 € K 28.10 1 1600/2 29,1a x 7 c c   4,4 2,6 Zähikäinen B.Uljas OonEka

6

yht:36 9-2-3 24:3 0-0-0 30,7a 28,7 50 € 23:14 4-1-2 28,3a 26,6 9.820 €

Tähtineito

5

27,5aly

26,6ke

16.370 €

8 v rt T Kihisee -  
Liinun Terttu - Villex  
sin harm valk - sin valk  
Lajunen Antti & Martti, Heinävesi

POISSA

 
( Martti Lajunen )  
Jani Ruotsalainen (aA)  
Yht:15797 1966-1717-1516 5.449.841 €  
24:281 27-30-22 130.680 €  

7

yht:23 3-8-4 24:10 0-3-2 28,0 7.600 € 23:13 3-5-2 34,0a 29,4 8.550 €

Marida

6

34,0ake

28,0ke

16.150 €

7 v tprt T Viesker - Ant Kinnunen M 27.08 10 2160/1 29,4  2 c c   4,1 0,3 Tolva Marida Vapiskaa
Marinelli - Teme Ku 25.09 2 2120/4 31,7  6 c c   5,1* 1,8 Vapiskaa KoivikonJe Rentso
valk pun musta - pun musta valk Ku 30.12 2 2100/5 34,0a  1 c c   7,0 0,0 Marida Velvasseli SiirinEnni
Kinnunen Heikki & Kinnunen Venla, Varkaus Tu Pakkanen L 13.01 1 2160/2 32,0  3 c c   2,6* 0,9 Säpikäs MiljanSäih Marida
( Heikki Kinnunen ) M 29.01 4 2120/3 32,8  9 c c   7,2 5,0 Malakki Midas Tuli-Huli
Antti Kinnunen (A) Ant Kinnunen Jo 09.03 4 2140/3 31,9  3 c c   21,6 0,6 Vauhdikas- ÖkymäenSil Marida
Yht:696 72-72-66 354.134 € M 25.03 6 2120/2 31,9 x 9 c c   57,7 3,5 LulunTaika ÖkymäenSil IlonViesti
24:16 0-3-2 7.450 € Tu Pakkanen L 13.04 6 2160/5 31,0  10 c c   38,0 5,0 Gimma Vauhdikas- VoeNellus

8

yht:88 4-5-3 24:8 0-4-0 29,5a 29,7 4.600 € 23:28 0-1-1 33,4a 28,3 5.420 €

Ökymäen Silvia

7

29,5ake

28,3ke

18.720 €

9 v prt T Camri -  
Humun Tähti - Merkin Humu  
pun musta - musta  
Hassinen Katja & Veli-Matti, Joensuu

POISSA

 
 
Veli-Matti Hassinen (B)  
Yht:224 7-6-7 23.845 €  
24:13 0-4-0 4.800 €  

9

yht:63 2-12-5 24:5 0-0-0 30,7a 27,3 100 € 23:15 0-2-2 29,7a 29,7 3.780 €

Kultaposti

8

29,4ake

27,3ke

13.310 €

9 v rt T Viesker - P Luoma Tk 03.08 5 2100/1 33,3a x 11 c c   49,0 8,2 LeonardRoh Syttyvä IsosalonIs
Sihko - Jaanen Suikku Tk 25.08 10 2140/2 hpl c c   33,5 - Kopsu H.V.Tokka FarssinLoh
pun valk musta - pun musta F 08.09 7 2140/1 29,7  9 c c   46,9 3,7 Gimma AamunKimal Villi-Kimm
Yrjö Kettunen, Juuka Tk 26.09 8 2100/10 32,3 x 9 c c   90,2 10,1 Vapassi Steffe IsosalonIs
( Teuvo Nikulainen ) T 17.10 10 2160/2 32,2 x 7 c c   0,0* 7,6 Winetto TimonTähti Roste
Santtu Raitala (dA) Mi Tenhunen Jo 25.02 8 2140/5 30,7a x 7 c c   31,4 3,3 SohvinVinh ÖkymäenSil SomanSiriu
Yht:17364 2596-2167-1931 13.542.017 € S Raitala Ku 07.03 3 2140/3 hpl c c   4,6* - Pätmän Sidde Maverik
24:718 166-104-79 823.538 € E Murtola S 01.04 7 2100/1 hpl c c   17,1 - Fiori Sillankorv Snapander

10

yht:38 3-4-3 24:4 0-0-0 30,7a 32,3 100 € 23:14 1-2-1 28,8a 27,6 9.400 €

Karjalan Ilona

9

28,8ake

27,6ke

16.450 €

7 v rt T Villipappa - A Turunen Jo 22.07 11 2140/1 31,4  8 c c   60,2 9,4 Zelos Karlas Pro
Karelli - Cameron Jo 13.10 3 2160/3 28,9  2 c c   22,5 0,2 VikunArvo KarjalanIl AatonYllät
sin valk - musta Jo 08.11 8 2160/3 35,9  12 c c   10,7 8,2 Some VuaranVihu Tositoimi
Aino Turunen, Rääkkylä Jo 04.12 2 2140/8 31,9a  5 c c   29,1 3,7 SavonSoker Villimette Some
K Määttänen Ku 18.12 5 2100/9 32,1a  7 c c   41,4 2,2 SatasenOnn VikunArvo Varjohehku
Antti Turunen (A) A Turunen Jo 25.02 8 2140/7 30,7a  8 c c   35,0 3,3 SohvinVinh ÖkymäenSil SomanSiriu
Yht:335 30-38-42 97.515 € Jo 09.03 4 2160/5 32,3  10 c c   76,2 3,3 Vauhdikas- ÖkymäenSil Marida
24:15 0-1-2 1.430 € Ku 15.04 6 2100/7 32,1a  7 c c   108,2 3,6 Velvasseli SomanSiriu Varjohehku

11

yht:40 4-2-3 24:10 0-0-0 26,9a 29,9 1.300 € 23:14 2-1-2 27,0a 29,7 11.397 €

Hissun Tellu

10

26,9ake

29,7ke

17.164 €

6 v prt T Costello - Tu Pakkanen O 16.10 5 2120/2 32,1  7 c c   10,8 2,8 Nompparill Marti Kuusiranta
Hissun Virva - Viesker H 25.10 10 2120/4 30,8 x 3 c c   39,5 0,8 Winetto Fili HissunTell
musta pun kulta - musta pun O 19.11 7 2620/4 31,0  1 c c   7,3 0,8 HissunTell Vipaliinu SiirinElli
Vidgren Juha & Väisänen Timo, Vieremä Ku 01.12 3 2180/4 30,9  2 c c   5,5 0,1 SissiDahli HissunTell Kungen
( Timo Väisänen ) J 04.03 5 2140/12 -a  hpl c c   10,4 - Glitteri SavonSoker Kesä-Kohu
Tuomas Pakkanen (aA) Ku 17.03 7 2100/1 hll c c   3,8* - WilmanPiik ÖkymäenSil Walene
Yht:17951 1777-1798-1764 5.516.708 € M 25.03 6 2120/6 33,4 x 10 c c   19,1 6,7 LulunTaika ÖkymäenSil IlonViesti
24:311 37-31-37 151.264 € L 13.04 1 2160/1 29,9  4 c c   24,5 3,5 IlonViesti HarjanCori Zähikäinen

12

yht:95 4-6-3 24:11 0-2-0 28,4a 29,2 3.600 € 23:28 3-1-2 32,4a 27,2 19.255 €

Hissun Liisi

2180:1

28,4ake

27,2ke

29.105 €

8 v rt T Liising - Tu Pakkanen O 23.12 6 3140/2 32,4 x 9 c c   34,2 2,5 Ohiheittäj Tähtitie SiirinElli
Hissun Rilla - Vokkerilla Ku 22.01 4 2100/2 30,3a  2 c c   26,4 0,5 MattilanEe HissunLiis PihlajanHi
musta - musta O 05.02 8 2140/3 29,4  2 c c   11,0 0,2 N.P.Kalle HissunLiis Juhannes
Väisänen Tiina & Timo, Vieremä Ku 17.02 8 2100/12 30,3a  5 c c   20,4 0,5 SiirinFars RiksunKing RehulanHuv
T 02.03 6 2100/2 28,4a  10 c c   31,0 1,5 Villilempi Uhmapeli SiirinFars
Timo Väisänen (bB) Ti Väisänen Jo 09.03 4 2180/2 31,5 x 11 c c   30,1 3,4 Vauhdikas- ÖkymäenSil Marida
Yht:215 11-14-14 26.144 € Tu Pakkanen Kt 23.03 12 2100/7 -a  hll c c   10,3 - LilianRols PihlajanHi Mette-Mari
24:26 2-2-0 7.380 € J Ruotsalainen L 13.04 6 2180/6 31,2 x 12 c ȼ   87,3 7,4 Gimma Vauhdikas- VoeNellus

13

yht:46 7-3-8 24:10 3-1-1 28,3a 28,9 11.950 € 23:13 0-1-2 31,4a 30,1 3.000 €

Säpikäs

2

28,3ake

28,9ke

22.300 €

8 v rt T Tuli-Viesker - A Moilanen T 20.01 4 2100/7 29,6a  1 c c   5,2 0,3 Säpikäs KarkkiRols KoskelanVa
Sentähen - Ture J-P Kauhanen Ku 08.02 6 2100/4 33,0a  2 c c   2,0* 0,3 Metsärinte Säpikäs RiksunKing
sin valk orans - orans S Raitala S 19.02 7 2140/1 28,9  1 c c   3,8* 0,4 Säpikäs Wauhitta Kultakilli
Taipale Jesper & Kasper, Keitele A Moilanen T 02.03 4 2100/1 28,3a  3 c c   4,8 0,2 Riko Velvasseli Säpikäs
( Kimmo Taipale ) T Perttunen J 04.03 5 2140/5 -a  hpl c c   1,6* - Glitteri SavonSoker Kesä-Kohu
Jukka-Pekka Kauhanen (aA) A Moilanen M 25.03 6 2140/3 31,0 x 8 c c   6,6 3,4 LulunTaika ÖkymäenSil IlonViesti
Yht:12223 1449-1312-1207 4.424.393 € T Perttunen H 30.03 7 2120/11 31,6a x 12 c c   37,5 9,8 N.P.Liitot SuvelanUne Disain
24:94 11-15-7 50.550 € J-P Kauhanen Ku 15.04 6 2100/8 31,0a  4 c c   9,0 1,3 Velvasseli SomanSiriu Varjohehku

14

yht:62 9-5-7 24:7 0-0-2 26,7 2.600 € 23:13 0-0-1 24,6a 26,1 1.720 €

Helmi-Huki

3

24,6aly

25,7ke

33.380 €

9 v rt T Sipori - N Riekkinen Ku 05.09 6 2120/4 28,9  10 c c   14,0 4,0 Fransua Rapsodi Noumani
Tähti-Huki - Tähti-Tili Tu Pakkanen Kj 16.09 5 2140/2 28,2  5 c c   7,3 2,7 Vipaliinu Mustasukka Noriina
t. sin sin - sin N Riekkinen Jo 29.09 7 2160/1 26,1  3 c c   32,1 2,6 Fransua Rapsodi Helmi-Huki
Talli Aarteen Haltija, Leppävirta Tu Pakkanen Ku 15.10 7 2120/6 29,1  5 c c   9,4 2,2 Fransua RiutanTaik OnonNopsas
( Markku Kröger ) N Riekkinen Jo 08.11 2 2140/6 31,8a  5 c c   5,4 2,5 Posokka RiutanTaik WilmanPiik
Niko Riekkinen (bA) J 18.11 8 2140/7 29,6  11 c c   58,1 5,4 Vauhtis HurmanVies Kukkarosuo
Yht:1639 96-145-153 323.432 € Ku 29.03 8 2120/7 32,4  11 c c   94,6 9,3 HissunTurb Villilempi Ukkoherra
24:135 7-9-15 30.510 € Ku 15.04 8 2100/3 28,5  7 c c   107,1 1,4 N.P.Liitot HyypänLilj PirttilänO

15

yht:61 8-7-5 24:8 1-0-0 31,0a 29,1 4.500 € 23:15 0-5-0 31,0a 26,0 11.200 €

Kukkarosuon Veera

4

31,0ake

26,0ke

34.290 €

10 v vrt T M.A. Viki - S Raitala Kt 13.12 9 2140/2 hpl c c   6,5 - Javeri Wiia KopranTuul
Vohu - Vokker He Bollström H 16.12 6 2160/7 28,0  4 c c   18,4 1,5 MieletönMe VoeNellus IsosalonIh
musta kelt - musta kelt Ku 30.12 5 2140/2 30,7  12 c c   31,5 2,0 Zähikäinen Wiia Glitteri
Yrjö Kettunen, Juuka Ku 22.01 4 2100/5 31,0a  4 c c   14,3 1,9 MattilanEe HissunLiis PihlajanHi
( Teuvo Nikulainen ) Jo 09.03 4 2180/1 32,2 x 13 c c   13,6 5,0 Vauhdikas- ÖkymäenSil Marida
Henri Bollström (dA) M 25.03 6 2140/1 30,7 x 6 c c   26,7 2,7 LulunTaika ÖkymäenSil IlonViesti
Yht:14444 1467-1424-1287 5.549.822 € S Raitala S 01.04 9 2140/3 30,3  1 c c   5,2 0,8 Kukkarosuo PihlajanHi Solisee
24:289 32-23-16 186.700 € He Bollström S 20.04 4 2140/4 31,0 x 9 c c   30,8 6,6 LilianRols Gimma PihlajanHi

16

yht:74 7-4-8 24:14 1-2-1 28,2a 29,7 4.225 € 23:17 1-0-1 28,9a 28,5 2.290 €

Mette-Marit

5

28,2ake

28,5ke

23.565 €

9 v trt T Kilun Peedro - Ju Torvinen H 03.02 7 2140/10 30,1  10 c c   9,5 4,7 Villilempi Wiia LilianRols
Raja-Linta - Vokker N Jokela S 19.02 7 2140/7 30,5  10 c c   6,9 3,4 Säpikäs Wauhitta Kultakilli
pun musta valk - pun musta valk Ju Torvinen J 22.02 8 2140/3 29,1a  5 c c   15,9 2,0 KopranTais Harlamov KoivunTuis
Team Turpeinen, Hankasalmi H 28.02 10 2660/1 29,7  2 c c   12,6 0,7 Gimma Mette-Mari Werona
( Jaakko Santala ) Jo 09.03 4 2180/6 31,8 x 12 c c   9,5 4,2 Vauhdikas- ÖkymäenSil Marida
Tiia Vehviläinen (eA) H 20.03 6 2160/4 31,3  7 c c   17,3 5,2 Villiheila Werona Gimma
Yht:315 33-33-29 68.334 € Kt 23.03 12 2100/5 28,2a  3 c c   10,0 1,3 LilianRols PihlajanHi Mette-Mari
24:64 16-10-3 28.985 € S 20.04 4 2140/1 32,0  10 c c   50,2 8,7 LilianRols Gimma PihlajanHi